KRALJEVSKE MUKE: Real mleo pa se spasavao

Primera

Četa trenera Karla Anđelotija vodila 3:0, ali se na kraju meča sa Rajo Vsaljekanom spasavala tri boda

Fudbaleri Reala iz Madrida savladali su na gostujućem terenu ekipu Rajo Valjakana sa 3:2, u utakmici 12. kola prvenstva Španije."Kraljevski klub" zabeležio je očekivanu pobedu, ali je posle vođstva od 3:0 morao da strepi za bodove. Domaćin je u nastavku postigao dva gola iz penala i to u roku od dva minuta, pa su Madriđani do kraja susreta uz dosta napora branili stečenu prednost.Kristijano Ronaldo je potvrdio sjajnu formu postigavši dva pogotka i sa ukupno 13 golova ove sezone preuzeo je čelo liste strelaca Primere. Interesantno je da se kao asistent pomnovo istakao osporavani Velšanin Geret Bejl, koji igrama u poslednje dve utakmice pokazuje da će biti značajno pojačanje ekipe trenera Karla Anćelotija. Real na trećem mestu i dalje zaostaje šest bodova za vodećom Barselonom, dok je Valjekano pao na dno tabele.Sosijedad je kod kuće u San Sebastijanu "isprašio" Osasunu (5:0), dok je Almerija postigla veoma značajnu pobedu nad Valjadolidom (1:0) i prepustila "fenjer" Valjekanu.

Rajo Valjekano - Real Madrid 2:3 (Vijera 53. penal, 55. penal - Ronaldo 3, 48, Benzema 31)Almerija - Valjadolid 1:0 (Rodri 38)Sosijedad - Osasuna 5:0 (Ansotegi 45, Martinez 47, Grizman 56, Kastro 81, Seferović 87)Sevilja - Selta Vigo 0:1