MAŽIĆ TALIJA HELENIMA: Mitroglu odveo Grke na SP!

Rumuni nisu uspeli

Grčka je izborila plasman na SP, pošto je posle pobede u prvom duelu od 3:1, u revanšu sa Rumunijom igrala 1:1

BUKUREŠT - Fudbalska reprezentacija Grčke plasirala se na Svetsko prvenstvo koje će naredne godine biti odigrano naredne godine u Brazilu.Rumunija i Grčka igrale su u Bukureštu bez pobednika, 1:1 u revanš meču baraža za plasman na SP.Grčka je povela u 23. minutu golom Konstantinosa Mitroglua. On je posle postizanja gola isčupao korner zastavicu zbog čega mu je glavni sudija Srbin Milorad Mažić pokazao žuti karton.Rumunija je izjednačila autogolom Vasilisa Torosidisa u 54. minutu. U prvom meču odigranom pre četiri dana bilo je 3:1 za Grčku, a junak je i tada bio Mitroglu koji je postigao dva gola.

Policija u Bukureštu uhapsila 62 navijača

Policija u Bukureštu uhapsila je 62 navijača zbog posedovanja baklji i provokativnih transparenata pred duel Rumunije i Grčke u baražu za Svetsko prvenstvo.

Portparol policije rekao je da su uhapšeni planirali da transparente i pirotehniku unesu na stadionu, a otkriveni su u napuštenoj fabrici blizu stadiona oko sat vremena pre početka utakmice.