GOLEADA: Atletiko protiv Hetafea brojao do sedam

Primera

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na domaćem terenu Hetafe sa 7:0 (2:0), u utakmici 14. kola španske Primere.

U malom gradskom derbiju, Atletiko je opravdao ulogu favorita i sasvim zasluženo došao do ubedljive pobede.

Dvostruki strelci na meču bili su Raul Garsija (26. i 52. minut) i David Vilja (49, 78), Lopo je pogodio sopstvenu mrežu, a 14. gol u prvenstvu postigao je Dijego Kosta. Novopečeni reprezentativac Španije u igru je ušao u 62. minutu i nekoliko trenutaka kasnije, dok je leđima bio okrenut golu, zahvatio loptu i poslao je iznad glave u mrežu indisponiranog Moje.

Konačan rezultat postigao je rezervista Adrijan u nadoknadi sudijskog vremena.

Ranije danas Real Madrid je u gostima deklasirao tim Almerije (5:0), a ubedljiv trijumf upisala je i Barselona protiv Granade (4:0). Rezultati i strelci 14. kola:

Atletiko Madrid - Hetafe 7:0 (Garsija 26, 52, Lopo 37. a.g, Vilja 49, 78, Kosta 69, Adrijan 90+3) Almerija - Real Madrid 0:5 (Ronaldo 3, Benzema 61, Bejl 72, Isko 75, Morata 81) Barselona - Granada 4:0 (Inijesta 20. penal, Fabregas 40. penal, Sančez 71, Pedro 90) Real Sosijedad - Selta 4:3 (Vela 6, 61, 78, 83 - Rafinja 23, 57, Lopez 28) Nedelja: Levante - Viljareal (12) Rajo Valjekano - Espanjol (17) Elče - Valensija (19) Sevilja - Betis (21) Ponedeljak: Malaga - Atletik Bilbao (22) Tabela: Barselona 40 bodova, Atletiko 37, Real Madrid 34, Viljareal 24, Atletik 23, Hetafe 20...