MOĆNI MANČESTER SITI: Pola tuceta u mreži Totenhema

Premijer liga

Ekipa trenera Manuela Pelegrinija slavila sa 6:0

Fudbaleri Mančester Sitija deklasirali su kod kuće Totenhem sa 6:0 i tako se popeli na četvrto mesto u Premijer ligi.Prvi je mrežu nemoćnih gostiju načeo Hesus Navas već u 15. sekundi meča, posle greške golmana Uga Lorisa, da bi potom loptu u sopstveni gol poslao Sandro u 34. minutu, a Serhio Aguero u 41. zaokružio poluvreme trećim golom.Totenhem, koji je do ovog kola primio samo šest ligaških golova, nije mogao da nađe rešenje za sjajnu igru domaćina.Nastavilo se torpedovanje gola Totenhema i u drugom poluvremenu, kada su strelci bili Aguero u 50, Negredo u 55. i Navas u drugoj minuti nadoknade.Ovo je šesta pobeda Sitija u šest utakmica kod kuće koja ih je na tabeli stavila iznad Sautemptona, zbog bolje gol razlike.Mančester Junajted bi mogao da prestigne Siti na tabeli ukoiko pobedi Kardif.Totenhem je ovim porazom skliznuo na deveto mesto sa 20 bodova.