PRESTIGAO BARSELONU: Bajern bolji od CSKA za desetu uzastopnu pobedu u LŠ

Liga šampiona

Tim iz Minhena sa 3:1 savladao moskovsku ekipu za koju je ceo meč odigrao Zoran Tošić

Fudbaleri minhenskog Bajerna savladali su u Moskvi ekipu domaćeg CSKA sa 3:1, u prvoj utakmici 5. kola D grupe Lige šampiona i time postavili novi rekord tog takmičenja od 10 uzastopnih pobeda. To je jedan trijumf više nego što je u nizu imala ekipa španske Barselone. Branioci trofeja rutinski su došli do pete pobede zaredom i potvrdili prvo mesto u grupi, samim tim i lakšeg protivnika u osmini finala. Kvalitetniji sastav trenera Pepa Gvardiole od početka meča uspostavio je kontrolu na terenu, brzim pasovima stvarao šanse i pretio golmanu Akinfejevu.Do vodećeg gola Bavarci su stigli već u 17. minutu preko Robena, Honda je doneo nadu "armejcima" izjednačenjem iz penala u nastavku meča, ali je Bajern ponovo uspostavio pravi ritam i do kraja još dva puta zatresao mrežu. To su učinili Gece u 56. i Miler devet minuta kasnije .Utakmica je odigrana po hladnom vremenu, na minus sedam stepeni Celzijusa, a ranije otpisani CSKA zasluženo je pretrpeo četvrti poraz.

U timu domaćina svih 90 minuta odigrao je srpski reprezentativac Zoran Tošić.