POGLEDAJTE: Gol Nemanje Matića Anderlehtu

Liga šampiona

Srpski fudbaler postigao drugi gol u samo nekoliko dana

Fudbaleri Bnefike savladali su Anderleht (3:2) u srpskim ljubiteljima fudbala verovatno najzanimljivijem meču petog kola Lige šampiona.

Posle prvog poluvremena rezultat je bio 1:1, pošto je posle gola Mbembe u 18 minutu, mrežu domaćeg tima, za koji od prvog minuta igra Aleksandar Mitrović, mrežu na suprotnoj strani zatresao igrač Benfike Nemanja Matić.

Matiću je ovo drugi gol u dve utakmice sa obzirom da je pre samo nekoliko dana odlučio derbi nacionalnog šampionata protiv Brage (1:0).

U timu iz Lisabona, kao starteri su još bili Lazar Marković (izašao minut pre kraja) i Ljubomir Fejsa, a u nastavku je već pominjani Mbeme zatresao i mrežu svog golmana i tako doneo prednost Portugalcima, koja je anulirana trinaest minuta pre kraja golom Bruna.

U poslednjem minut veliku radost navijačima Benfike doneo je Rodrigo, koji je postigao ne samo gol za pobedu, već je time zadržao šanse Portugalaca da se u borbi sa Olimpijakosom domognu osmine finala.