SRPSKI DERBI: Tomović bolji od pocrvenelog Jankovića

Serija A

Fiorentina na svom terenu dobila Feronu 4:3

Fudbaleri Fiorentine pobedili su na svom terenu Veronu sa 4:3 u utakmici 14. kola italijanske Serije A. Ekipa Verone je tako zabeležila treći uzastopni poraz, dok je Fiorentina upisala četvrtu pobedu u poslednjih šest utakmica. U prvih 15 minuta utakmice viđena su čak četiri gola. Fiorentina je povela u petom minutu golom Bruna Valere, a već u narednom napadu Verona je preko Romula došla do izjednačenja. Gosti su u 13. minutu došli do preokreta, a strelac je bio Huan Iturbe, međutim, Verona kao što nije dugo gubila, tako ni stečena prednost nije dugo potrajala. "Viola" je preko Valera u narednom napadu izjednačila. Do poluvremena viđen je još jedan gol, a do nove prednosti došli su domaći fudbaleri, koji su preko Huana Vargasa u 43. minutu poveli sa 3:2. U drugom poluvremenu bilo je manje uzbuđenja nego u prvom. Srpski internacionalac Boško Janković je u 53. minutu u svom šesnaestercu igrao rukom, te tako skrivio jedanaesterac za Fiorentinu i zaradio drugi žuti karton. Siguran izvođač penala bio je Đuzepe Rosi, međutim, tu nije bilo kraj uzbuđenjima u Firenci. Verona je uprkos igraču manje na terenu u 72. minutu preko Žoržinja smanjila rezultat, ali to je bilo sve što gosti do kraja meča. U sastavu Fiorentine svih 90 minuta na terenu proveo je srpski reprezentativac Nenad Tomović. Fiorentina se ovom pobedom izjednačila na četvrtom mestu na tabeli sa Interom, koji ima 27 bodova, dok je Verona šesta sa 22.