GRAĐANI TORPEDOVALI ARSENAL: Lider Premijer lige primio 6 komada na Etihadu!

Kiša golova u Mančesteru

Mančester siti je na svom terenu u derbi meču 16. kola Premijer lige nadigrao Arsenal s 6:3

MANČESTER - Fudbaleri Mančester sitija pobedili su na svom terenu ekipu Arsenala s 6:3 u meču 16. kola Premijer lige."Građani" su do vođstva stigli u 14. minutu golom Aguera. Arsenal je izjednačio u 31. minutu preko Volkota. Do kraja prvog dela postignut je još jedan gol za Siti, a u strelce se upisao Negredo u 39. minutu.Domaćin u 50. minutu postiže još jedan gol preko Fernandinja. U 59. minutu glavni sudija Etkinson propustio je da dosudi penal za Arsenal, pošto je u šesnaestercu Sitija Zabaleta igrao rukom. Arsenal se vratio u igru drugim golom Valkota u 63. minutu.Potom su usledila dva gola kluba iz Mančestera. U strelce su se upisali Silva u 66. i Fernandinjo u 88. Na 5:3 smanjio je Mertezaker u 90. minutu, a konačan rezultat postavio je Ture golom iz penala u poslednjim trenucima meča.