SINIŠA PREPORODIO ĐENOVLJANE: Sampdorija slavila protiv Kjeva

Mihajlović nastavio sa dobrim rezultatima

Sampdorija je u 16. kolu Serije A u gostima pobedila Kjevo s 1:0 golom Edera

VERONA - Fudbaleri Sampdorije pobedili su u Veroni ekipu Kjeva rezultatom 1:0 u meču 16. kola italijanske Serije A.Pobedu ekipi Sampdorije, koju sa klupe predvodi Siniša Mihajlović, doneo je Citadin Martins Eder u 16. minutu. Ovo je u ligi bio drugi trijumf zaredom fudbalera Sampdorije. Srpski fudbaler Nenad Krstičić odigrao je ceo meč za goste. Ivan Radovanović bio je starter u ekipi Kjeva, ali je zamenjen u 66. minutu. Sampdorija igra znatno bolje od kada ju je preuzeo srpski stručnjak, a klub iz Đenove polako beži iz opasne zone. Sampdorija se trenutno nalazi na 14. mestu na tabeli sa 17 bodova.

Mihajlović je do sada vodio Sampdoriju na pet utakmica. On sa klubom iz Đenove ima dva remija (1:1 sa Lacijom i Interom) i tri pobede (4:1 protiv Verone u Kupu i 2:0 sa Katanijom u Seriji A).Udineze je na svom terenu poražen od Torina s 2:0. Golove za torinski klub postigli su Farnerud u 48. i Imobile u 75. minutu. Na golu Udinezea bio je Željko Brkić, a igrao je i Dušan Basta, dok je Nikola Maksimović bio starter u ekipi Torina.Lacio je na svom terenu pobedio Livorno s 2:0, dok je Fiorentina bila bolja od Bolonje s 3:0. Đenova i Atalanta igrale su 1:1, a nije bilo golova u meču između Parme i Kaljarija.