ČEKA KIKS BARSELONE: Atletiko sa penala dobio Levante i zaseo na vrh

Primera

Madriđani posle dosta muke i preokreta slavili sa 3:2 i bar do nedelje popodne prestigli Barselonu

Fudbaleri Atletika savladali su u Madridu ekipu Levantea sa 3:2, pa su barem privremeno preuzeli vođstvo na tabeli prvenstva Španije od Barselone.Utakmica 17. kola Primere na ispunjenom Visente Kalderonu donela je dobar fudbal i veliku borbu, a favorizovani domaćin slavio je posle mnogo problema.Levante je šokirao domaće navijače vodećim golom već u prvom minutu i najavio uzbuđenja, a fudbaleri Atletika morali su u nastavku da ulože mnogo truda dok nisu osvojili dragocene bodove. Kada je Dijego Kosta dva minuta nakon odmora doneo preokret sve je govorilo da domaćinu predstoji rutinski posao, međutim, usledio je "hladan tuš" deset minuta kasnije i izjednačenje.Iznenađenje je ipak sprečio Kosta golom iz penala za konačan rezultat, tako da je Atletiko trenutno na liderskoj poziciji sa tri boda prednosti nad Kataloncima.Novopečeni španski reprezentativac sada vodi na listi strelaca Primere sa 19 golova, a postigao je dva više od Kristijana Ronalda iz ekipe gradskog rivala Reala.Almerija je u malom derbiju Andaluzije slavila u gostima protiv Betisa (1:0) i ostavila ga na začelju tabele, dok je Sevilja, takođe na gostujućem terenu, neočekivano osvojila sva tri boda protiv Viljareala (2:1).Rezultati:Atletiko Madrid - Levante 3:2 (Godin 30, Kosta 47, 77. penal - Ivanšic 1, Rios 56)Betis - Almerija 0:1 (Azez 4)Viljareal - Sevilja 1:2 (Perbe 88. penal - Kala 24, Baka 71)

Granada i Sosijedad 1:3

(Piti 37 -Karlos Vela 21, 65, Grizman 42) Odigrano juče: Elče - Malaga 0:1Sutra se sastaju: