ADEBAJOR SLAVIO ODLAZAK VILJAŠA BOAŠA: Togoanac sa dva gola prestigao Ronalda i Teveza

Premijer liga

Totenhem sa 3:2 slavio protiv Sautemptona i primakao se vrhu tabele

Fudbaleri Totenhema pobedili su na gostujućem terenu Sautempton sa 3:2, u utakmici 17. kola Premijer lige.

Sautempton je poveo u 13. minutu preko Adama Lalane, a izjednačio je Emanuel Adebajor u 25. minutu. Totenhem je poveo u 54. minutu zahvaljujući autogolu Josa Hojvelda, ali je pet minuta kasnije izjednačio Riki Lambert. Pobedu Totenhemu doneo je Adebajor u 64. minutu, drugim golom na utakmici.

Posle devete prvenstvene pobede Totenhem se nalazi na sedmom mestu sa 30 bodova, dok je Sautempton deveti sa šest bodova manje.

Ekipu Totenhema vodio je privremeni trener Tim Šervud, nakon što je Andre Viljaš Boaš u ponedeljak dobio otkaz zbog loših rezultata. Adebajor nije dobijao priliku kod Viljaš Boaša, ali ga je Šervud vratio u tim. Fudbaler iz Togoa je sa dva gola postigao ukupno 85 golova u Premijer ligi i ima gol više od Kristijana Ronalda i Karlosa Tevesa.