Palasio doneo Interu pobedu u derbiju sa Milanom

Serija A

U timu Intera od 68. minuta igrao je srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović zamenivši veterana Havijera Zanetija

Fudbaleri Intera savladali su ekipu gradskog rivala Milana sa 1:0, u derbi utakmici 17. kola italijanske Serije A.Derbi italijanskog fudbala protekao je u velikoj, uglavnom izjednačenoj i opreznoj borbi. Oba tima prvenstveno su vodila računa o sopstvenoj mreži, međutim, domaćin je bio opasniji, a jedan od napada krunisao je Palasio u samom finišu za dragocenu pobedu kojom su nero-azuri ostali u trci za visok plasman.U timu Intera od 68. minuta igrao je srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović zamenivši veterana Havijera Zanetija.

Milan je šestim porazom ove sezone nastavio sa posrtanjem, još jednom razočarao navijače i ostao na ponižavajućem 13. mestu prvenstvene tabele sa samo 19 bodova.

Inter - Milan 1:0 (Palasio 86)

Odigrano ranije danas:

Verona - Lacio 4:1 (Toni 5, 78, Iturbe 44, Romulo 63 - Bilja 27)Sampdorija - Parma 1:1 (Eder 44, Lukareli 64)Sasuolo - Fiorentina 0:1 (Rosi 82)Atalanta - Juventus 1:4 (Morales 15 - Tevez 6, Pogba 46, Ljorente 75, Vidal 79)Roma - Katanija 4:0 (Benatija 18, 59, Destro 55, Žervinjo 80)Torino - Kjevo 4:1 (Imobile 45+2, 65, Vives 80, Ćerči 90+3 - Tereo 9)Bolonja - Đenova 1:0 (Dijamanti 57)Odigrano u subotu:

Kaljari - Napoli 1:1Livorno - Udineze 1:2Tabela: Juventus 46 bodova, Roma 41, Napoli 36, Fiorentina 33, Inter 31, Verona 29, Torino 25...