TOBDŽIJE ČUVAJU VRH: Pobede Arsenala, Čelsija i Liverpula, rekord Suaresa

Premijer liga

Suares je postigao 20. gol u 15 prvenstvenih utakmica, što je novi rekord Premijer lige

BEOGRAD - Fudbaleri Arsenala pobedili su danas na svom terenu Kardif sa 2:0, u utakmici 20. kola Premijer lige i vratili se na prvo mesto na tabeli.

Arsenal je do pobede došao u završnici utakmice. "Tobdžije" su povele u 88. minutu golom Niklasa Bendtnera, a konačan rezultat postavio je Teo Volokot u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ekipa Arsena Vengera se tako vratila na prvo mesto na tabeli, koje joj je ranije danas preuzeo Mančester siti, pobedom protiv Svonsija od 3:2. Arsenal ima 45 bodova, a Siti 44. Kardif je 17. na tabeli sa 18 bodova i ima bod manje od Kristal Palasa, koji se nalazi u zoni ispadanja. Utakmici na stadionu Emirejts prisustvovao je i bivši fudbaler Mančester junajteda Ole Gunar Solšer, za koga mediji spekulišu da će postati novi trener Kardifa.

Čelsi je na gostovanju pobedio Sautempton sa 3:0 i učvrstio se na trećem mestu na tabeli. Najbolji na utakmici bio je Oskar, koji je asistirao kod dva pogotka i postigao je jedan. "Plavci" su poveli u 59. minutu golom Fernanda Toresa, Vilijan je duplirao vođstvo posle devet minuta, a konačan rezultat postavio je Oskar u 82. minutu. Posle 13. prvenstvene pobede, Čelsi je na trećem mestu u Premijer ligi sa 43 boda, a Sautempton je deveti sa 27 bodova.

Liverpul je na svom stadionu pobedio Hal sa 2:0 i popeo se na četvrto mesto na tabeli. Ekipa Brendana Rodžersa povela je u 36. minutu preko Danijela Agera, a konačan rezultat postavio je Luis Suares u 50. minutu, golom iz slobodnog udarca sa oko 25 metara. Suares je tako postigao 20. gol u 15 prvenstvenih utakmica, što je novi rekord Premijer lige. Pre njega, nijedan igrač nije postigao 20 golova u manje odigranih utakmica. Fudbaler Sanderlenda Kevin Filips postigao je 20 golova, ali u 21 utakmici, u sezoni 2000/2001. Liverpul je četvrti na tabeli sa 39 bodova, dok Hal zauzima 10. mesto sa 23 boda.

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona pobedili su na svom terenu Njukasl sa 1:0 golom Berahinja u 86. minutu iz jedanaesterca, dok je Everton, u sudijskoj nadoknadi vremena, iz penala, došao do boda protiv Stouka, 1:1. Kristal Palas i Norič odigrali nerešeno, 1:1, Fulam je pobedio Vest Hem sa 2:1, a Aston Vila je bila bolja od Sanderlenda sa 1:0. Poslednju utakmicu 20. kola večeras igraju Mančester junajted i Totenhem.