EVROGOL FLORENCIJA: Pobede Rome, Napolija i Juventusa

Serija A

Roma i Juventus slavili sa 4:1, a Napoli sa 3:0

Fudbaleri Juventusa pobedili su na gostujućem terenu Kaljari sa 4:1, u utakmici 19. kola italijanskog prvenstva i ostvarili 11. uzastopnu pobedu u prvenstvu. Kaljari je poveo u 21. minutu preko Mauricija Pinile, ali su crno-beli nakon toga postigli četiri gola i zabeležili 17. pobedu u Seriji A. Fernando Ljorente postigao je dva gola za Juventus, u 31. i 76. minutu, a pogotke su postigli još Klaudio Markizio u 73. i Lihtštajner u 80. minutu. Juventus je prvi na tabeli sa 52 boda, a Kaljari, koji je poražen prvi put u poslednjih sedam utakmica, zauzima 13. mesto sa 21 bodom. Roma je na svom terenu pobedila Đenovu sa 4:0 i zadržala drugo mesto na tabeli. Golove za domaći tim postigli su Alesandro Florenci u 25. minutu "makazicama", Frančesko Toti u 30, Majkon u 43 i Medhi Benatija u 52. minutu. Ekipa trenera Rudija Garsije nalazi se na drugom mestu na tabeli sa 44 boda, a Đenova je 10. sa 23 boda.Napoli je na gostujućem terenu pobedio Veronu sa 3:0 i učvrstio se na trećem mestu na tabeli. Napoli je poveo u 27. minutu preko Driesa Mertensa, Lorenco Insinje duplirao je vođstvo u 72, a četiri minuta kasnije konačan rezultat postavio je Blerim Džemaili. Ekipa trenera Rafaela Benitesa na trećem mestu ima 42 boda, dok Verona na petom mestu ima 10 bodova manje. Atalanta je pobedila Kataniju sa 2:1, a Torino i Fiorentina odigrali su bez golova. Večeras od 20.45 igraju Sasuolo i Milan.

Poslednja utakmica 19. kola između Sampdorije i Udinezea igra se sutra.