LACIO ZAUSTAVIO JUVENTUS: Bufon skrivio penal i pocrveneo

Serija A

Juventusu je to prvi remi u prvenstvu posle 11 uzastopnih pobeda i sada ima devet bodova više od drugoplasirane Rome koja u nedelju gostuje Veroni

Lider italijanskog fudbalskog šampionata, ekipa Juventusa odigrala je večeras protiv Lacija u Rimu nerešeno 1:1 u derbi utakmici 21. kola Serije A.Juventusu je to prvi remi u prvenstvu posle 11 uzastopnih pobeda i sada ima devet bodova više od drugoplasirane Rome koja u nedelju gostuje Veroni.Lacio je prvi stigao do gola, a prethodno je u 24. minutu Đanluiđi Bufon skrivio penal posle prekršaja na Miroslavu Kloseu.Reprezentativac Italije tom prilikom zaradio je i crveni karton, a siguran izvođač udarca sa "bele tačke" bio je Antonio Kandreva.Iako je imao igrača manje, Juventus se nije povukao, a hrabra igra isplatila mu se u 60. minutu kada je Fernando Ljorente dao izjednačujući gol i postavio konačan rezultat.

Rezultati i strelci:Napoli - Kjevo 1:1 (Albiol 88 - Sardo 18)Lacio - Juventus 1:1 (Kandreva 27. penal - Ljorente 60)Sutra:Verona - RomaTorino - AtalantaSampdorija - BolonjaInter - KatanijaKaljari - MilanLivorno - SasuoloParma - UdinezeFiorentina - Đenova