ŠOK NA KAMP NOU: Valensija dobila Barselonu (VIDEO)

Primera

Posle 59 sedmica može se dogoditi da Primera dobije novog lidera

Fudbaleri Barselone poraženi su na svom stadionu od Valensije 2:3 u 22. kolu španske Primere i tako teren Nou Kampa napustili poraženi prvi put od aprila prošle godine kada ih je na istom mestu porazio madridski Real (1:2).

Tabela posle 59 nedelja može posle ove runde dobiti novog lidera, pošto Atletiko Madrid i Real imaju priliku da preteknu aktuelne šampione.

Iako su domaći poveli u 7. minutu, golom Aleksisa Sančeza, gosti su do 48. minuta preokrenuli rezultat i pogocima Danija Peraha i Pabla Pjatija preokrenuli - 2:1.

Arbitar Pedro Perez potom je poklonio Barseloni jedanaesterac, što je iskoristio Lionel Mesi u 54. minutu, ali je Pako Alkaser ubrzo postavio konačnih 3:2, u 59. minutu!

Katalonci su meč završili sa igračem manje, jer je bivši igrač Valensije Đordi Alba u 78. minutu dobio drugi žuti karton, zadržavši kontru gostiju. Kamp Nou je prvi put video poraz svog tima posle 25 uzastopnih ligaških pobeda!

Drugoplasirani Atletiko i trećeplasirani Real imaće priliku da u nedelju pošalju lidera na treću poziciju.

Primera, 23. kolo

Barselona - Valensija 2:3 (Sančez 7, Mesi 54. penal - Pareho 44, Pjati 48, Alkaser 59)

Levante - Rajo Valjekano 0:0

Hetafe - Valjadolid 0:0