LIDER USPEŠAN: Radović otvorio proleće pobedom

Sjajna forma najboljeg igrača Poljske u 2013. godini

Odlučujući trenutak dogodio se osam minuta pre kraja kada je Injaki Astiz fauliran u kaznenom prostoru Korone, a kapiten Legije Ivica Vrdoljak bio siguran sa bele tačke

Fudbaleri Legije savladali su ekipu Korone sa 1:0 u prvoj utakmici prolećnog dela šampionata Poljske. Tako je tim Miroslava Radovića uspešno nastavio borbu za odbranu šampionske titule.Ekipa iz Varšave je teško došla od pobede, iako je imala inicijativu i bolje šanse. Srpski fudbaler je u dva navrata imao dobru priliku da donese prednost svojoj ekipi, ali nije uspeo da zabeleži svoj sedmi prvenstveni gol. Najbolji igrač poljskog šampionata je bio najagilniji pojedinac Legije na utakmici, pošto je u nekoliko navrata kreirao izvanredne prilike svojim saigračima.Situacija za domaću ekipu se znatno pogoršala u 53. minutu kada je Dvališvili dobio crveni karton zbog udaranja igrača bez lopte, ali se brojčano stanje izjednačilo samo četiri minuta kasnije kad je Vlastimir Jovanović dobio i drugi žuti karton, pa su obe ekipe do kraja igrale sa desetoricom.Odlučujući trenutak dogodio se osam minuta pre kraja kada je Injaki Astiz fauliran u kaznenom prostoru Korone. Kapiten Legije Ivica Vrdoljak bio je siguran sa bele tačke, pa su to bila nova tri poena za Legiju, na takmičarskom debiju za novog trenera Heninga Berga.Legija sada ima osam bodova i utakmicu više u odnosu na drugoplasirani Gornjik, kojem gostuje u narednom kolu, koje se igra 22. februara.