ARSENAL NEMOĆAN PROTIV ŠAMPIONA: Bajern održao čas fudbala na Emirejtsu

Liga šampiona

Fudbaleri Bajerna savladali su Arsenal sa 2:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona. Golove su postigli Toni Kros u 54. i Tomas Miler u 88. minutu.
1 / 6

LONDON - Fudbaleri Bajerna napravili su veliki korak ka plasmanu u četvrtfinale Lige šampiona. Bajern je u prvom meču osmine finala, u Londonu, savladao Arsenal sa 2:0.

Bavarci su do velikog trijumfa došli zahvaljujući golovima Tonija Krosa u 54. minutu i Tomasa Milera u 88. minutu.Šampion je u Londonu, u nastavku meča, maksimalno iskoristio igrača više. Arsenal je u završnici prvog poluvremena ostao bez prvog čuvara mreže Šćesnog koji je u 38. minutu dobio direktni crveni karton posle starta nad Robenom.Oba tima su u prvom poluvremenu promašila po penal.Domaćin je najbolju priliku za gol propustio već u osmom minutu. Boateng je srušio Ozila, ali on potom ne uspeva da realizuje penal. Slična situacija viđena je i na drugoj strani u 40 minutu. Posle isključenja Šćesnog, David Alaba pogađa samo stativu

Arsena: Bajern:

90. minut - Počela je sudijska nadoknada vremena, a Kros pogađa okvir gola, tačnije desnu stativu88. minut - GOOOOOOOL! Minhen vodi sa 2:0. Sjajan centaršut na najbolji mogući način koristi Miler i glavom potvrđuje trijumf Bavaraca86. Rosicki potpuno zasluženo dobija žuti karton.79. minut - Izmena i kod gostiju. Gvardiola izvodi Alkantaru, a u igru uvodi Klaudija Pizara74. minut - Venger menja Čemberlena, u igri je Rosicki

70. minut - Odlična prilika za Robena, ali lopta prolazi tik pored leve stative

66. minut - Nova šansa za Bajern, ali Miler kasni u petercu i ne stiže do lopte65.Izmena kod gostiju Mario Mandžukić izlazi, a ulazi Tomas Miler55. minut - Sanogo oštro startuje na golmana Nojera i zasluženo dobija žuti karton54. minut - GOOOOOOOL! Minhen vodi sa 1:0. Fantastičan pogodak Tonija Krosa, koji je pogodio desne rašlje i probušio Fabijanskog46. minut - Rafinja je u igri umesto Boatenga46. minut - Počelo je drugo poluvremeKraj prvog poluvremena45. minut - Mandžukić dodija žuti karton40. minut - Ništa od vođstva za Bajern. David Alaba pogađa samo stativu39. minut - Prinudna izmena kod domaćina. Igru napušta Kasorla, a na terenu je golman Fabijanski38. minut - Penal za Bajern! Golmana Arsenala Šćesni dobija direktni crveni karton posle neopreznog starta nad Robenom20. minut - Bajern deluje konkretnije u nastavku meča. Nemci češće imaju loptu u svom posedu9. minut - Ozil promašuje penal, Nojer ga je pročitao. Turčin je isuviše opušteno izveo najstrožu kaznu8. minut - Penal za Arsenal! Boateng neoprezno startuje na Ozila u kaznenom prostoru i dobija žuti karton7. minut - Sanogo ima prvu šansu za Arsenal, ali Nojer sigurno interveniše3. minut - Toni Kros je pokušao sa 25 metara, ali golman Arsenala Šćesni brani