RAZBIJENI: Težak poraz Barse, Real usamljen na vrhu

beži im titula

Barselona je neočekivano i ubedljivo poražena od ekipe Real Sosijedada (3:1) na gostovanju u San Sebastijanu

SAN SEBASTIJAN - Fudbaleri Barselone primili su težak udarac u šampionskoj trci. Barselona je neočekivano i ubedljivo poražena od ekipe Real Sosijedada (3:1) na gostovanju u San Sebastijanu. Domaći tim je do prednosti stigao u 32. minutu atutogolom Songa, da bi samo četiri minuta kasnije izjednačio je Lionel Mesi. Međutim, nastavak meča je u potpunosti protekao u dominaciji fudbalera Sosijedada. Barsa jednostavno nije ličila na sebe, dok su domaći igrači leteli po terenu. Trijumf Sosijedada obezbeđen već na startu drugog poluvremena. Antoan Grizman je u 54. minutu vratio prednost svom timu, da bi samo pet minuta kasnije trijumf domaćina overio David Zurutuza. Izabranici Herarda Martina napravili su veliki korak unazad u borbi za šampionsku titulu sa Realom i Atletikom. Barselona sada ima tri boda manje od prvoplasiranog Real Madrida, koji je sakupio 63 bodova. Atletiko takođe ima 60 bodova, ali i utakmicu manje pošto svoj meč igra u nedelju.

Rezultati utakmica 25. kola Primere:

Real Madrid - Elče 3:0 Selta - Hetafe 1:1 Real Sosijedad - Barselona 3:1 Almerija - Malaga 0:0

Juče: Valjadolid - Leavnte 1:1