MILIONERI PONOVO DRUGI: Dortmund iskoristio kiks Bajera, Jojić ušao sa klupe

bundesliga

Borusija je ubedljivim trijumfom protiv Nirnberga (3:0) preuzela drugo mesto na tabeli Bundeslige
1 / 4

DORTMUND - Fudbaleri Borusije iz Dortmunda savladali su Nirnberg sa 3:0 u 23. kolu nemačke Bundeslige.Borusija je ovim trijumfom preuzela drugo mesto na tabeli sa 45 bodova. Dortmund trenutno ima 17 bodova manje u odnosu na prvoplasirani Bajern Minhen.Domaći tim se mučio u prvom poluvremenu, ali su izabranici trenera Jirgena Klopa u nastavku ipak srušili snažan otpor Nirnberga. Strelci za "milione" bili su Humels u 51, Levanndovski u 64. i Mhitarjan u 83. minutuU završnici meča šansu je dobio i srpski internacionalac Miloš Jojić, koji je u igru ušao umesto Mhitarjana.Na treću poziciju pao je Bajer Leverkuzen koji je kiksirao kod kuće. Bajer je poražen od Majnca rezultatom1:0, a gol odluke postigao je Kupo-Moting u 37. minutu.Verder je na svom terenu u Bremenu pobedio Hamburg sa 1:0 golom Zlatka Junuzovića u 18. minutu.Braunšvajg je remizirao sa Borusijom Menhengladbah rezultatom 1:1, a istim rezultatom završen je i meč Augsburg - Hanover.U prvom meču kola Herta i Frajbrug su igrali 0:0.Bundesliga 23. kolo Petak Herta Berlin - Frajburg 0:0Subota Borusija Dortmund - Nirnberg 3:0Verder Bremen - Hamburger 1:0Augsburg - Hanover 1:1Ajntraht Braunšvajg - Borusija Menhengladbah 1:1Bajer Leverkuzen - Majnc 0:1Bajern Minhen - Šalke (18.30)NedeljaHofenhajm - VolfsburgAjntraht Frankfurt - ŠtutgartTabela: Bajern Minhen 62 boda, Borusija Dortmund 45, Bajer Leverkuzen 43, Šalke 41, Volfsburg 39, Majnc 37, Borusija Menhengladbah 36...