OSVETA MITROVIĆA: Srbija deklasirala Belgiju

kvalifikacije za EURO 2015 (U21)

Orlići su na gostovanju u Levenu slavili rezultatom 3:0. Dva gola postigao je fantastični Aleksandar Mitrović, u 11. i 56. minutu, dok je u 53. minutu mrežu domaćina zatresao i Darko Brašanac

Mlada reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Belgiju u ključnom meču u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2015. godine. "Orlići" su na gostovanju u Levenu slavili rezultatom 3:0, pre svega zahvaljujući dvostrukom strelcu Aleksandru Mitroviću.On je golovima u 11. i 56. minutu potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi. Bila je to ujedno i slatka osveta napadača Anderlehta, koji u poslednje vreme konstantno trpi kritike beligijske javnosti.Darko Brašanac je u 53. minutu postigao drugi gol za Srbiju.Posle ovog trijumfa Srbija je lider Grupe 9. "Orlići" posle šest odigranih utakmica imaju 13 bodova, isto koliko i Belgija, ali izabranici selektora Johana Valema imaju i meč više. Italija je treća sa 12 osvojenih bodova iz šest utakmica. Prvi duel Srbij e i Belgije u Gornjem Milanovcu završen je remijem - 1:1. Izabranike selektora Radovana Ćurčića u nastavku kvalifikacija očekuju još dva teška gostovanja - u Italiji i u Severnoj Irskoj.Dve najbolje selekcije iz Grupe 9 plasiraće se u baraž za plasman na Evropsko prvenstvo, koje će se 2015. godine igrati u Češkoj.Sastavi:Belgija: Kosemans, Arslanagić, De Bok, Denajer, Ngava, De Sart, Mpoku, Azar, Prae, Fereira, BatšuajiSrbija: Dmitrović, Petković, Vitas, Spajić, Petrović, Čaušić, Đuričić, Brašanac, Jojić, Kostić, MitrovićTOK MEČA:II poluvreme63. minut - "Orlići" nastavljaju da pritiskaju rivala. Kostić ponovo pokušava da proigra Mitrovića, ali lopta ipak ne stiže do njega56. minut - Gooooool! Novi gol za Srbiju i Aleksandra Mitrovića - 3:0. Još jedna sjajna asistencija Kostića

55. minut - Žuti karton za Fereiru53. minut - Gooooool! Srbija vodi 2:0, a strelac je Brašanac.

Spajića Belgiju Đuričić Vitas Srbiju Đuričić Azar Kostića Kosemansa Belgijanci Petković Petrović Batšuaija Belgije Mitrovića De Sart 11. minut - Gooooool! Srbija vodi golom Aleksandra Mitrovića. Belgije Kosemansa Kostić