Bajern slavio u derbiju kola sa Leverkuzenom

Bundesliga

Ovim trijumfom, 23. u šampionatu, Bavarci su povećali prednost u odnosu na drugoplasirani Dortmund na 23 boda.

Fudbaleri Bajerna pobedili su u Minhenu ekipu Bajera iz Leverkuzena sa 2:1 u derbi utakmici 25. kola nemačke Bundeslige

Ovim trijumfom, 23. u šampionatu, Bavarci su povećali prednost u odnosu na drugoplasirani Dortmund na 23 boda.Izabranicima trenera Pepa Gvardiole je bilo dovoljno nekoliko minuta kako bi osigurali trijumf. Strelac prvog gola za šampiona Evrope bio je Mario Mandžukić u 44. minutu, a vođstvo je duplirao Bastijan Švajnštajger u 52. minutu.Gosti su u poslednjim trenucima meča ublažili poraz preko Štefana Kislinga.Rezultati i strelci:Borusija Dortmund - Borusija Menhengladbah 1:2 (Jojić 77 -Rafael 32, Kruse 40)Verder - Štutgart 1:1 (Hunt 79 - Nidermajer 55)Hofenhajm - Majnc 2:4 (Polanski 49, Firmino 53 - Čupo-Moting 67, Saler 73, Okazaki 75, 90)Ajntraht Braunšvajg - Volfsburg 1:1 (Belarabi 48 - Gustavo 36)Herta - Hanover 0:3

(Stindl 49, Šlaudraf 57, Hušti 90)Bajern - Bajer Leverkuzen 2:1 (Mandžukić 44, Švajnštajger 52 - Kisling 90)Nedelja:Hamburg - Nirnberg (15.30)Ajntraht Frankfurt - Frajburg (17.30)Odigrano u petak:Augzburg - Šalke 1:2 (1:0)TABELA: Bajern 71, Borusija Dortmund 48, Šalke 47, Leverkuzen 44, Majnc 41, Volfsburg 40, Menhengladbah 39...