TOBDŽIJAMA DERBI SEVERNOG LONDONA: Rosicki golčinom doneo pobedu Arsenalu

Čeh podsetio na stare dane

Derbi severnog Londona pripao je fudbalerima Arsenala, koji su slavili zahvaljujući golu Tomaša Rosickog u drugom minutu

LONDON - Fudbaleri Arsenala pobedili su u gostima ekipu Totenhema rezultatom 1:0 u derbi meču 30. kola engleske Premijer lige.Derbi severnog Londona pripao je fudbalerima Arsenala, koji su slavili zahvaljujući golu Tomaša Rosickog u drugom minutu. Iako su svi očekivali veliki broj golova do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, iako je Totenhem bio bolji u drugom delu meča.Arsenal je trenutno treći sa 62 boda iz 29 utakmica, dok je Totenhem ostao na petoj poziciji sa 53.Odigrano ranije danas:Mančester junajted - Liverpul 0:3 (Džerard 34. penal, 46. penal, Suarez 84).Odigrano u subotu:Hal - Mančester siti 0:2 (Silva 14, Džeko 90)Everton - Kardif 2:1 (Delofeu 59, Kolman 90 - Kala 68)Fulam - Njukasl 1:0 (Deđagah 68)Sautempton - Norič 4:2 (Šnajderlin 5, Lambert 57, Rodrigez 72, Galager 90 - Elmander 85, Snodgras 86)Stouk - Vest Hem 3:1 (Odemvingi 32, 79, Arnautović 69 - Kerol 5)Sanderlend - Kristal Palas 0:0Svonsi - Vest Bromvič Albion 1:2 (Lamah 2 - Sesenjon 52, Mulumbu 85)Aston Vila - Čelsi 1:0 (Delf 82).Tabela: Čelsi 66 bodova, Liverpul i Arsenal po 62, Mančester Siti 60, Totenhem 53, Everton 51, Mančester Junajted 48, itd.