Benfika sa Lazarom Markovićem grabi ka titulu

Portugalska liga

Miralem Sulejmani ušao u sudijskoj nadoknadi, a Ljubomir Fejsa nije bio u protokolu

Fudbaleri Benfike uspešno su prebrodili gostovanje Nacionalu 4:2(3:1), u poslednjem meču 23. kola portugalske lige, i tako se učvrstili na liderskoj poziciji.

"Orlovi" sada imaju sedam bodova više od Sportinga, a čak 12 od Porta.

Domaći su prvi poveli, kada je u sedmom minutu Kandeias realizovao penal. Međutim, već do poluvremena bilo je 3:1, a u strelce su se redom upisivali Lima, Rodrigo i Garaj. Benfika je 'umrtvila' igru, ali je Đaninu u 80. minutu uneo neizvesnost, da bi Garaj drugim golom potvrdio trijumf.

Lazar Marković našao se u startnoj postavi gostiju iz Lisabona, da bi ga u 61. minutu zamenio Eduardo Salvio, dok je Miralem Sulejmani u prvom minutu sudijske nadoknade ušao umesto Rodriga.

Ljubomir Fejsa nije bio u protokolu za ovaj meč, zbog pet žutih kartona.