BRŽI OD DŽEKA: Taurent pogodio u 39 sekundi (VIDEO)

Zanimljivosti

Najbrži gol koji je Siti dao Junajtedu u prvom minutu gradskog derbija postignut je 1975. godine

Fudbaler Mančester sitija Edin Džeko, iako je već u 44 sekundi gradskog derbija zatresao mrežu Junajteda 3:0, nije ušao u istoriju kao najbrži strelac u 150. utakmica mančesterskih rivala.

Verovali ili ne Denis Tueart je davne 1975. godine zatresao mrežu ”crvenih đavola” posle samo 39. sekundi, dakle, čak pet sekundi brže nego što je seriju od tri gola na Old Trafordu otvorio reprezentativac Bosne i Hercegovine.

Džekov je gol svakako najbrži od nastanka Premijer lige, gde je Siti uspeo da postigne samo četiri gola u prvom minutu.

Napadač Sitija je posle meča rekao da veruje da pobeda nad Junatedom može biti ključna u borbi za titulu.