NESPRETAN SLOBODNJAK: Hteli da prevare golmana, umalo se nisu sudarili

Nesporazum između saigrača

U španskoj Primeri viđen je jedan od najnespretnijih i najkomičnijih slobodnih udaraca u ovoj sezoni.

Viljareal je u subotu u okviru 33. kola španske Primere savladao ekipu Levantea na domaćem terenu i tako nastavio trku za pozicije koje vode u evropska takmičenja naredne godine.

Završnica meča bila je posebno zanimljiva. Levante je imao slobodan udarac iz solidne pozicije u drugom minutu sudijske nadoknade, pri rezultatu 0:0 a igrači su ga izveli katastrofalno.

Viktor Kasadesus i Ruben Garsija su se navodno dogovorili da prevare protivničku odbranu, ali su izgleda prevarili jedan drugog jer su obojica pokušali da izvedu slobodan udarac istovremeno.

Lopta je otišla daleko od gola, a propuštena prilika im se osvetila u nastavku jer je tri minuta kasnije Viljareal postigao jedini gol na meču i upisao pobedu.