PAO I ELČE: Atletiko promašuje penale, ali i daje golove na putu ka tituli

Primera

Golovima Mirande i Košte tim iz Madrida slavio je sa 2:0

Fudbaleri madridskog Atletika savladali su teže nego što se očekivalo Elče (2:0) u utakmici 34. kola španske Primere i tako ostali na prvom mestu, sa u ovom trenutku šest bodova više od Reala i sedam od Barselone, koji imaju meč manje.

Četa trenera Dijega Simeonea, mučila se sa Elčeom, nikako nije pronalazila put do gola, a dodnu nervozu na "Visente Kalderonu" uneo je promašeni penal Davida Vilje u 50. minutu. Najbolji strelac u istoriji španske reprezentacije loše je izveo udarac sa bele tačke, pa je Manu Erera lako sačuvao mrežu.Nijedan tim u Primeri nije promašio više penala od "jorgandžija", čak četiri!

Velika radost za navijače Atletika, koji je sve bliže tituli, zbila se u 74. minutu. Sosa je sjajno izveo prekid, a Miranda sa druge stative glavom matirao Ereru.

U poslednjim momentima utakmice Sabunaru je dobio drugi žuti karton jer je u kaznenom prostoru oborio Dijega Koštu, koji je rutinski izveo penal i postigao gol za konačnih 2:0.