MITROVIĆ NASEO NA PROVOKACIJU: Srpski napadač dobio crveni karton, pa pukao

Neiskustvo

Napadač Anderlehta Aleksandar Mitrović opet je izgubio živce i zaradio crveni karton na derbiju sa Klub Brižom

BRIŽ - Napadač Anderlehta Aleksandar Mitrović opet je izgubio živce i zaradio crveni karton na derbiju sa Klub Brižom. Mitrović je u 37. minutu neiskusno, posle prekršaja Bjorna Englesa, ušao u verblanu raspravu sa štoperom, a sve se završio isključenjem temperamentnog centarfora. Engels je u građenju za poziciju udario Mitrovića laktom u glavu, usledila je verbalna rasprava i gurkanje glavama, posle čega se Belgijanac srušio na travu kao pokošen. Iako je Engels teatralno pao, za sudiju Žeroma Enfonga Enzoloa nije bilo dileme, pa je nekadašnjeg igrača Partizana bez razmišljanja poslao u svlačionicu. Mitrović nije mogao da se smiri, pa je tek tada počeo da juri sudiju po terenu i da ga ubeđuje. Napadač je bio potpuno van sebe, pa su se saigrači namučili da ga odvuku do tunela. Posle novog direktnog crvenog kartona, Mitrovića očekuje nova suspenzija i nova kazna.Inače to je drugi put da Aleksandar Mitrović dobija crveni karton na gostovanju u Brižu, pošto je prethodno isključen zbog pljuvanja ka domaćim navijačima. On je tada kažnjen i finansijski.Anderleht je na kraju ipak savladao Briž sa 1:0, autogolom Tomasa Menijea u 86. minutu.