KORAK OD POVRATKA U BUNDESLIGU: Đurđić dvostruki strelac u pobedi Grojtera

Firt ostao u borbi za direktan plasman u Bundesligu

Srpski fudbaler bio je dvostruki strelac i dvostruki asistent na tom gostovanju, posle kojeg Grojter Firt ima dva boda manje od Paderborna, koji drži drugo mesto na tabeli koje vodi direktno u elitu

Fudbaleri Grojter Firta deklasirali su Kotbus sa 6:0 u pretposlednjem kolu Cvajte i došli na korak od povratka u Bundesligu naredne sezone, a junak tog trijumfa bio je Nikola Đurđić.Srpski fudbaler bio je dvostruki strelac i dvostruki asistent na tom gostovanju, posle kojeg Grojter Firt ima dva boda manje od Paderborna, koji drži drugo mesto na tabeli koje vodi direktno u elitu.Keln je već obezbedio prvo mesto i direktan povratak u Bundesligu, a Paderborn i Grojter Firt će u poslednjem kolu odlučiti ko će mu se pridružiti. Ekipa koja sezonu završi na trećem mestu kroz baraž će tražiti prolaz u elitno društvo za sezonu 2014/15.Đurđić je bio strelac golova u 69. i 85. minutu, za vođstvo od 3:0 i konačan rezultat, a upisao je i asistencije za prva dva gola. Grojter Firt je u vođstvo doveo Firstner u 34. minutu, da bi Azemi udvostručio deset minuta kasnije, pre nego što se otišlo na odmor. Golgetersku seriju u drugom poluvremenu je započeo Đurđić, a potom su strelci bili Šukalo i Azemi, pre nego što je srpski fudbaler pogodio za 6:0.U poslednjem kolu, koje se igra sledeće nedelje od 15.30, Grojter Firt dočekuje Zandhausen, dok Paderborn igra sa Alenom, takođe na svom terenu.