LIGA BEZ BRIGA: Utakmica bez oba trenera, 8 autogolova za 10 minuta, 3 izmene u prva 2 minuta...

Serija D ludilo od takmičenja

Skandali su veoma česta pojava u nižim rangovima takmičenja u italijonskom fudbalu pošto klubovi imaju velike probleme sa finansijama i huliganima

Fudbalski klub Kaveze 1919 savladao je ekipu Licate neverovatnim rezultatom 19:5, u poslednjoj u nizu bizarnih utakmica u najnižem rangu takmičenja u Italiji. Dva kluba odigrala su nesvakidašnji meč u Seriji D i to bez oba trenera. Ekipa Licate igrala je sa devet igrača iz juniorskog pogona, pošto profesionalni igrači štrajkuju zbog svađe sa upravom kluba. S druge strane, trener Kavezea Frančesko Kijeti podneo je ostavku samo nekoliko časova pre utakmice, koja se igrala prošle nedelju u okviru I grupe tog takmičenja. On je doneo tu odluku, posle pritisaka navijača oko sastava tima. Klub iz okoline Napulja objavio je na Fejsbuku da celokupni stručni štab podneo ostavku posle zahteva navijača da dvojica igrača budu u prvoj postavi. Klub je dodao da je strični štab podneo ostavku kako ne bi bilo problema sa navijačima. Napadač Kavezea Klaudio De Rosa postigao je čak devet golova pa je sezonu završio kao najbolji strelac I grupe sa 30 golova. Skandali su veoma česta pojava u nižim rangovima takmičenja u italijonskom fudbalu pošto klubovi imaju velike probleme sa finansijama i huliganima. Slična stvar se dogodila i u februaru, kada je ekipa Bagerije postigla osam autogolova u poslednjih deset minuta u utakmicu Kupa Sicilije. Ekipa Borgata Teranove na kraju je slavila sa 14:3. U novembru je otkazan derbi Salernitane pošto je ekipa Noćerine u prva dva minuta izvršila sve tri dozvoljene izmene, da bi ubrzo zatim još pet igrača napustilo teren zbog navodnih povreda. Utakmica je na kraju prekinuta pošto je na terenu ostalo manje od sedam fudbalera. Fudbaleri nisu želeli da igraju pošto su im njihovi navijači pretili. Pristalice Noćerine želele su da otkažu meč, pošto im je prethodno zabranjeno da budu na tribinama. Noćerina je zbog tog skandala izbačena iz takmičenja.