ŠAMPIONSKI PLES SRBINA: Mitrović doneo titulu Anderlehtu

Brisel slavi

Anderleht je pobedio Lokeren s 3:1 i stigao do 33. titule u istoriji, a prvi gol za ekipu uz Brisela postigao je Mitrović

BRISEL - Fudbaleri Anderlehta osvojili su titulu šampiona Belgije, pošto su danas u poslednjem kolu plej-ofa na svom terenu pobedili Lokeren s 3:1.Prvi gol na meču postigao je reprezentativac Srbije Aleksandar Mitrović u 19. minutu, gosti su izjednacili u 56. golom Harbauija, a trijumf Anderlehtu doneli su Mbemba u 59. i Prat u 67. minutu.

Anderleht je regularni deo sezone završio na trećem mestu, ali je nakon plej-ofa osvojio 51 bod, dva više od Standarda iz Liježa i tri od Briža. Ovo je bila 33. titula briselskog kluba u belgijskom šampionatu.Standard je pobedio Genk minimalnim rezultatom 1:0 i naredne sezone igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona, dok je Briž ostvario trijumf od 2:0 nad Varegemom i ta dva tima će sa Lokerenom igrati u kvalifikacijama za Ligu Evrope.