Legija odbranila titulu u Poljskoj, Radović strelac

Uspeh srpskog fudbalera

Fudbaleri Legije odbranili su titulu šampiona Poljske i pre meča sa Ruhom, u kojem su poraženi sa 2:1

Fudbaleri Legije odbranili su titulu šampiona Poljske i pre meča sa Ruhom, u kojem su poraženi sa 2:1, a u kojem je jedina svetla tačka bio Miroslav Radović.

Legija je do odbrane titule došla pošto je njen najveći rival ove sezone Leh igrao bez golova sa Pogonom u subotu. Dan kasnije, Legija je pretrpela iznenađujući poraz od Ruha, trećeplasiranog na tabeli, ali je proslavila titulu sa svojim navijačima. Timu iz Varšave to je ujedno bio prvi poraz u ’šampionskoj rundi’ prvenstva.

Ruh je poveo u 30. minutu golom Stražinskog iz penala, da bi Stavarčik udvostručio prednost gostiju u 62. minutu. Konačan rezultat u 75. minutu postavio je Radović, svojim 13. prvenstvenim golom ove sezone.

Do kraja sezone u poljskom šampionatu ostala su dva kola, a Legija trenutno ima 44 boda, sedam više od Leha, dok je Ruh treći sa 33 boda. Legiji je to deseta titula šampiona u istoriji kluba, uz koje ima i 16 trofeja osvajača Kupa Poljske.

U narednom kolu, koje se igra u sredu, Legija gostuje Pogonu.