LUDA ZAVRŠNICA: Remi Zvezde, pobeda Partizana, Sloboda i Javor ispali

Rad ipak u baražu

Utakmicama poslednjeg 30. kola spušta se zavesa na fudbalsku sezonu u Superligi Srbije iz koje su ispale ekipe Slobode i Javora

Utakmicama poslednjeg 30. kola spušta se zavesa na fudbalsku sezonu u Superligi Srbije.Fudbaleri Crvene zvezde pobedom protiv OFK Beograda (4:2) u 29. kolu osvojili su 26. titulu u istoriji kluba. Zvezda je tako prekinula dominaciju Partizana, koji je ove sezone morao da se zadovolji drugim mestom na tabeli. Treće mesto osvojila je ekipa Jagodine, dok je Vojvodina četvrta. To su ujedno i klubovi koji će sledeće sezone igrati u Evropi.U takvoj situaciji poslednje kolo odlučivalo je ko će se preseliti u niži rang takmičenja. Ekipe Javora i Slobode ispale su iz Superlige, dok će se Rad boriti u baražu sa Metalcem koji je trećeplasirana ekipa u Prvoj ligi. Rad je do šanse za opstanak stigao pobedom nad subotičkim Spartakom sa 2:1 na Banjici i zahvaljujući boljem međusobnom skoru sa Javorom.

Tim iz Ivanjice je ostvario pirovu pobedu nad Napretkom sa 4:3, u spektakularnom meču u kojem je svih sedam golova postignuto u prvom poluvremenu. Istovremeno, Sloboda je na svom terenu poražena od Voždovca sa 1:0, pa je na kraju zauzela poslednje mesto na tabeli.

U ostalim mečevima poslednjeg kola Superlige Srbije Vojvodina i Crvena zvezda su remizirali 3:3 u Novom Sadu, dok je Partizan sezonu završio pobedom protiv ekipe Čukaričkog - 2:0. Donji Srem je slavio protiv OFK Beograda sa 0:1, dok su Radnički i Jagodina remizirali - 1:1.

18.52 - Završene su sve utakmice 18.48 - (90+4. minut) – Gooooool, Partizan vodi 2:0! 18.34 (80. minut) - Gooooool, Donji Srem vodi 0:1! 18.30 (76. minut) - Gooooool, Zvezda poravnava na 3:3!
18.27 (73. minut) - Gooooool, Partizan vodi 1:0! 18.18 (64. minut) – Gooooool! Vojvodina vodi 3:2! 18.16 (62. minut) - Gooooool! Crvena zvezda je izjednačila na 2:2! 18.12 (58. minut) - Gooooool, Spartak smanjuje na 2:1! 18.07 (53. minut) - Gooooool, Vojvodina vodi 2:1! 18.01 (47. minut) - Gooooool, Vojvodina poravnava na 1:1! 18.00 (46. minut) - Počela su druga poluvremena

17.47 - Završena su prva poluvremena17.45 (45. minut) - Gooooool, Crvena zvezda vodi 1:0!Novi šampion Srbije vodi u Novom Sadu protiv Vojvodine. Gosti su poveli golom Đorđa Rakića, u završnici prvog poluvremena.

17.42 (42. minut) - Gooooool, Javor vodi 4:3! 17.40 (40. minut) - Gooooool, Napredak poravnava na 3:3! 17. 36 (36. minut) - Gooooool, Napredak smanjuje na 3:2! 17.33 (33. minut) - Gooooool, Javor vodi 3:1! 17.31 (31. minut) - Gooooool, Javor vodi 2:1! 17.29 (29. minut) - Gooooool, Rad vodi 2:0!

17.26 (26. minut) - Gooooool, Radnički vodi 1:0!Radnički u Nišu vodi protiv Novog Pazara. Gol je postigao Vladimir Milenković.17.22 (22. minut) - Gooooool! Rad vodi 1:0, Voždovac vodi 1:0!I drugi davljenik Superlige, ekipa Rada stiže do vođstva protiv Spartaka i to sa penala. Strelac je Milošević. U istom minutu i Voždovac stiže do prednosti protiv slobode. Gosti su poveli preko Obradovića.17.10 (10. minut) - Gooooool, Napredak stiže do izjednačenja- 1:1!Kratko je trajala radost fudbalera Javora, pošto posle samo dva minuta igre gosti stižu do izjednačenja. Gol za 1:1 postigao je Ndiaje.17.08 (8. minut) - Gooooool, Javor vodi 1:0!Poslednjeplasirani Javor vodi protiv ekipe Napretka. Strelac vodećeg gola je Milosković. 17.06 (6. minut) - Goooool, Radnički poravnava na 1:1!Kragujevčani posle samo tri minuta stižu do izjednačenja, zahvaljujući golu Beljića.17.03 (3. minut) - Gooooool, Jagodina vodi 1:0!Fudbaleri Jagodine vode protiv Radničkog na gostovanju u Kragujevcu. Prvi gol u poslednjem kolu Superlige postigao je Đorđe Šušnjar.17.00 - Dobrodošli na Kurirsport!Počele su utakmice poslednjeg 30. kola Superlige Srbije. Vojvodina i Crvena zvezda igraju derbi u Novom Sadu, dok Partizan u Humskoj dočekuje Čukarički. Istovremeno borbu za opstanak vode Javor, Rad, Sloboda i Donji Srem. Javor dočekuje Napredak, Rad ekipu Spartaka, Sloboda kod kuće igra protiv Voždovca, dok Donji Srem gostuje OFK Beogradu. Superliga Srbije, 30. kolo:Radnički (KG) – Jagodina 1:1 (1:1)(Beljić 6 – Šušnjar 2)Javor – Napredak 4:3 (4:3)(Milošković 8, Cecarić 31, Džarić 34, Stojaković 43 – Ndiaje 11, 41, Luković 37)Vojvodina – Crvena zvezd 3:3 (0:1)(Veselinović 48, Puškarić 53, Popara 64 – Rakić 44, 62, Jović 76)OFK Beograd – Donji Srem 0:1 (0:0)(Damnjanović 80)Sloboda – Voždovac 0:1 (0:1)(Obradović 22)Rad – Spartak 2:1 (2:0)(Milošević 22p, Ožegović 29 – Nosković 58)Partizan – Čukarički 2:0 (0:0)(Lazović 73, Fofana 94)Radnički (N) – Novi Pazar 2:0 (1:0)(Milenković 26, Pejčić 76) Tabela: 1. Crvena zvezda 72, 2. Partizan 71, 3. Jagodina 48, 4. Vojvodina 45, 5. Čukarički 44, 6. Radnički Niš 44, 7. Voždovac 42, 8. Novi Pazar 39, 9. Napredak 35, 10. Spartak 34, 11. OFK Beograd 33, 12. Radnički 1923 32, 13. Donji Srem 32, 14. Rad 29, 15. Javor 29, 16. Sloboda 28.