(VIDEO) LUDILO U HUMSKOJ: Nefči dao 4 gola, Partizan pobedio 3:2

Crno-beli do pobede autogolovima

Partizan je u 17. minutu gubio 2:0, ali su na kraju crno-beli na kraju slavili s 3:2
1 / 7 Foto: Partizan.rs

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana pobedili su večeras u Beogradu ekipu Nefčija rezultatom 3:2 (2:2) u prvom meču plej-ofa za plasman u Ligu Evrope. Crno-beli su u 17. minutu gubili 2:0, ali su na kraju uspeli da stignu do pobede. Gosti su poveli 1:0 golom Kruza u 10. minutu. Isti igrač je povisio na 2:0 za Nefči u 17. minutu.Partizan je smanjio na 2:1 u 26. minutu autogolom Kruza, a samo šest minuta kasnije bilo je 2:2. U strelce se upisao Grbić. Pobedu Partizan doneo je igrač Nefčija Junusade u 69. minutu.Revanš meč biće odigran za nedelju dana u Bakuu. Trener Partizana Marko Nikolić uveren je u prolaz svog tima u Ligu Evrope.

Meč je odigran na stadionu u Humskoj pred oko 11.000 gledalaca, a sudio je Husein Goček iz Turske.

Strelci: Kruz (autogol) u 29, Grbić u 32. i Junuzade (autogol) u 69. za Partizan, a Kruz u 11. i 17. minutu za Neftči.

Žuti kartoni: Grbić, Ninković, Stanković, Drinčić, Fofana (Partizan), Flavinjo, Bertuči (Neftči).

Partizan: Lukač, Vulićević, B. Ilić, Stanković, Petrović, Drinčić, Brašanac, Grbić (od 71. S.Ilić), Ninković (od 61. Živković), Lazović, Škuletić (od 82. Fofana).

Neftči: Stamenković, Kaue, Silva, Junuzade, Bertuči, Ramos, Abdulajev (od 72. Kanales), Flavinjo (od 82. Maksimov), Seidov (od 90+4 Imamverdijev), Vobaj, N"For.

TOK UTAKMICE22:10 (90+5) - Kraj utakmice. Pobeda Partizana od 3:2Kakva šansa za Partizan u 94. minutu. Lazović je odlično centrirao, ali je Stamenković zaustavio njegov udarac.22:05 (90) - Utakmica je produžena za 4 minutaTurski sudija je utakmicu produžio za 4 minuta. Crno-beli i dalje napadaju, a Nefči iz kontranapada pokušava da ugrozi gol Partizana22:02 (87) - Dobra prilika za Lazovića, ali sudije sviraju ofsajdPartizan napada u finišu utakmice. Velika gužva u šesnaestercu gostiju, ali sudija svira ofsajd Lazovića21:55 (80) - Fofana ulazi u igru umesto ŠkuletićaTrener Partizana Marko Nikolić obavlja poslednju izmenu na utakmici. Umesto Škuletića u igru ulazi Fofana na oduševljenje navijača crno-belih21:51 (76) - Škuletić u priliciLazović posle prodora dodaje loptu do Škuletića, koji šutira, ali Stamenković brani21:44 (69) - GOLLL!!! Partizan vodi 3:2! Partizan vodi po prvi put na utakmici. Dobar centaršut Lazovića, a Junusade smesta loptu u mrežu svog tima. Minut kasnije u igru ulazi kapiten Saša Ilić. Ilić je zamenio Grbića.

21:33 (58) - Lazović šutira preko golaNova prilika za crno-bele. Posle kornera Drinčića, Lazović je šutirao tik iznad prečke. Dva minuta kasnije izmena u ekipi crno-belih. Živković menja Ninkovića

21:30 (55) - Kakva šansa za Partizan

Partizan je u jednoj akciji imao tri šanse. Gol Nefčija posle velike gužve u šesnaestercu gostiju nisu uspeli da pogode Lazović i Škuletić, a onda je Vulićević sa oko 20 metara šutirao preko gola.21:20 (46) - Počelo je drugo poluvremePočelo je drugo drugo poluvreme. Na startu drugog dela meča korner za crno-bele, ali nema promene rezultataPredsednik Partizana Dragan Đurić napustio je stadion posle zvižduka sa tribina.21:01 (45+1) - Kraj prvog poluvremenaRezultat posle prvog poluvremena je 2:2.

20:55 (40) - Nefči se oslobodio pritiska crno-belih

Gosti su se oslobodili napada Partizana i ponovo pokušavaju da dođu do gola Lukača, koji je odlično intervenisao posle šuta jednog igrača Nefčija.20:50 (35) - Partizan se vratio iz mrtvihCrno-beli napadaju posle izjednačenja. Partizan u talasima napada ka golu Nefčija20:47 (32) - GOLL!!! Grbić donosi izjednačenje crno-belimaPartizan dolazi od izjednačenja. Ilić je prosledio loptu do Grbića, koji je izbegao ofsajd, a onda je sa oko 16 metara lobovao Stamenkovića
20:44 (29) - GOLLL!! Partizan smanjuje na 2:1, autogol Kruza
Crno-beli su smanjili na 2:1. Slobodan udarac je izveo Drinčić, a onda je Kruz glavom smestio loptu u svoju mrežu
20:41 (26) - Kakav promašaj Ninkovića
Nova prilika za crno-bele. Petrović je odlično centrirao sa desne strane, a u šesnaestercu gostiju loptu je promašio Grbić, a onda se Ninković ponovo obrukao i sa svega nekoliko metara promašio prazan gol20:34 (19) - Grbić dobija žuti karton zbog simuliranja penalaPartizan je imao dobru šansu da smanji rezultat, ali je Grbić simulirao penal i dobio je žuti karton. Sa tribina odzvanja "Uprava napolje".

20:32 (17) Novi šok za crno-bele, Nefči vodi 2:0

Kakva greška u odbrani Partizana posle kornera za goste. Lopta je došla do Kruza koji je sa svega 10 metara smestio u mrežu crno-belih

20:26 (11) - Nefči vodi 1:0
20:24 (9) - Odlična šansa za Nefči 20:19 (4) - Kakva šansa za crno-bele 20:16 (2) - Nefči postiže gol, koji je poništen zbog ofsajda

20:15 (1) - Utakmica je počela

20:00 - Navijači Partizana izvređali StamenkovićaGolman Nefčija Saša Stamenković žestoko je izvređan od strane navijača Partizana. On je nekada branio za Crvenu zvezdu

19:44 - Petrović umesto Volkova u prvom timu PartizanaPARTIZAN: Partizan: Lukač, Vulićević, B. Ilić, Stanković, Petrović, Brašanac, Drinčić, Ninković, Grbić, Škuletić i Lazović. NEFČI: Stamenković, Silva, Junuszade, Bertuči, Abdulajev, Flavinjo, Vobaj, Ramos, Koe, Sejidov, Nfor.Sudija: Husein Goček (Turska)Ekipu iz Humske put ka evropskoj jeseni vodi preko Azerbejdžana. Partizan i Nefči su bili rivali u Evropi pre dve godine. Tada su u grupnoj fazi LE odigrali dva meča bez pobednika, u Beogradu je bilo 0:0, a u Bakuu 1:1."U seriji smo dobrih rezultata. Nismo izgubili 11 utakmica, a ostali smo bez šanse za Ligu šampiona jer nas je Ludogorec eliminisao zbog golova u gostima. Sledi nam novi izazov, plasman u Ligu Evrope predstavljao bi svojevrstan podvig. Ipak, ulazak u LE je ostvariv i učinićemo sve da to i oizborimo na terenu", rekao je šef stručnog štaba Partizana Marko Nikolić.Trener Nefčija Bujukaga Hadžijev očekuje težak meč ali ističe da će pobednik biti odlučen tek u revanšu."Poštujemo Partizan kao veliki i poznat tim, poznajemo ga dobro, iako je od pre dve godine potpuno promenio tim. Mi smo se potrudili da pogledamo dva meča sa Ludogorecom i mislim da smo stekli uvid u vrednosti Partizana. Iskreno se nadam da neće moći da nas iznenade. Smatram da će se pobednik znati tek posle revanša u Bakuu, a odlučiće nijanse. Verujem da će srpski ljubitelji fudbala uživati u igri oba tima, pa neka pobedi bolji. Daćemo sve od sebe da zabeležimo pozitivan rezultat", rekao je Hadžijev.