DI MARIJA RAZBIO PANCERE: Argentina savladala Nemačku u reprizi finala Mundijala

Šta bi bilo da je igrao u finalu

Fudbaleri Argentine savladali su Nemačku rezultatom 4:2 u reprizi finala Svetskog prvenstva

DIZELDORF - Fudbaleri Argentine savladali su Nemačku rezultatom 4:2 u reprizi finala Svetskog prvenstva. "Gaučosi" su do ubedljive pobede u prijateljskoj utamici u Dizeldorfu došli golovima Aguera u 20, Lamele u 40, Fernandeza u 48. i Di Marije 50. minutu. Poraz "pancera" ublažili su Šurle u 52. i Gece 78. minutu. Anhel Di Marija je bio ključni igrač Argentine, s obzirom na činjenicu da je postigao jedan gol i namestio preostala tri. Posle fantastične partije novog igrača Mančester junajteda postavlja se pitanje šta bi bilo da je on igrao u finalu ovogodišnjeg Mundijala. Nemačka je u Rio de Žaneiru savladala Argentinu sa minimalnih 1:0, golom Gecea u 113. minutu, ali je Di Marija propustio taj meč zbog povrede.Selektor Nemačke Joakim Lev izveo je kombinovani tim i tek je u završnici uveo nekoliko standardnih igrača, a u sastavu Argentine, koju predvodi bivvši trener Barselone Herardo Martino nije bilo Lionela Mesija.