EURO 2016: Pet golova Španije, Velbek režirao pobedu Engleske

Nastavljene kvalifikacije

U nastavku kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine pobede su ostvarile reprezentacije Španije, Engleske, Litvanije, Crne Gore, Estonije, Slovačke i Rusije

U utorak su nastavljene kvalifikacije za Evropsko prvenstvo u Francuskoj 2016. godine. Odigrano je ukupno devet utakmica, a pobede su ostvarile reprezentacije Španije, Engleske, Litvanije, Crne Gore, Estonije i Slovačke, dok je Rusija nešto ranije savladala Lihtenštajn sa 4:0. Španija je posle debakla na Mundijalu u Brazilu bila ubedljiva na startu takmičenja u Grupi C. "Furija" je savladala Makedoniju sa 5:1. Strelci za Španiju bili su Ramos (16), Pako (17), Buskets (45), Silva (50) i Pedro (90), dok je jedini gol za Makedoniju postigao Ibraimi sa penala u 28. minutu.

Slovačka Ukrajinu Mak

Istovremeno, Luksemburg je kod kuće igrao nerešeno sa Belorusijom 1:1.

U okviru Grupe E Engleska se namučila sa Švajcarskom, ali je na kraju pobedila golovim Denija Velbeka. Gordi Albion je poveo posle fantastične kontre u 59. minutu, koju golom kruniše Velbek, a isti igrač u petom minutu sudijske nadoknade vremena potvrđuje trijumf Engleza.

Litvanija San Marina Estonija Slovenijom Purje Slovenija Stevanovič Crna Gora Crnogorci Moldaviju Vučinić Tomašević Austrija Švedska