BLISTA: Rnić ostavio VAC na prvom mestu

Bundesliga Austrije

VAC je u 8. kola zabeležio sedam pobeda i jedan poraz, pa sada ima tri boda više od Red Bula, deset više od trećeplasirane Admire, a čak 12 više od čuvenog Rapida na četvrtom mestu

Bivši srpski reprezentativac Nemanja Rnić briljira u autrsijskoj ligi u malom klubu Volfsbergeru AC.

Tim iz pokrajine Koruška je napravio pravi podvig pobedom od 1:0 (1:0) nad favorizovanim Red Bulom, čime su zaposeli prvu poziciju na tabeli austrijske Bundeslige koju su delili sa konkurentom iz Salcburga.Domaći su poveli golom Slovenca Tadeja Trdine u 26. Minutu, da bi pred kraj prvog poluvremena sudija isključio veznog igrača Kristofera Vernicinga. Do kraja utakmice gosti iz Salcburga su imali inicijativu, ali su fudbaleri VAC predvođeni sjajnim Rnićem izdržali sve nalete Sorijana i Alana što im je donelo čelo tabele.VAC je u 8. kola zabeležio sedam pobeda i jedan poraz, pa sada ima tri boda više od Red Bula, deset više od trećeplasirane Admire, a čak 12 više od čuvenog Rapida na četvrtom mestu.