Srbi harali Ostrvom

Defanzivci ko špicevi

Bekovi „orlova“ Ivanović i Kolarov golovima zadržali svoje klubove Čelsi i Mančester siti u borbi za vrh

Ofkovci rešetali!Srpski fudbaleri koji nastupaju u Premijer ligi bili su juče raspoloženi u 31. kolu.Branislav Ivanović je u pobedi Čelsija nad Aston Vilom (4:2) postigao dva gola, dok je Aleksandar Kolarov dao izjednačujući pogodak za Mančester siti u meču sa Sanderlendom, koji je završen nerešeno - 3:3.Ivanović pokazuje iz meča u meč da je trenutno najbolji fudbaler Čelsija, jer osim zadataka u defanzivi, veoma uspešno završava i napadačke akcije. Posle odlučujućeg gola Napoliju u Ligi šampiona, srpski reprezentativac bio je koban i u Birmingemu za Aston Vilu. To je drugi put u njegovoj četvorogodišnjoj karijeri na Ostrvu da na jednoj utakmici kao desni bek postigne dva gola, što je bio povod navijačima da na forumima krenu s poređenjima skupo plaćenog Fernanda Toresa i nenametljivog Srbina iz defanzivne linije.„Građani“ su remijem sa Sanderlendom najverovatnije rekli zbogom tituli. Seriju loših utakmica nastavili su i jučerašnjim izdanjem pred svojim navijačima, pa je teško poverovati da će dostići prednost iskusne ekipe Mančester junajteda, koji ima utakmicu manje i dva boda više.Vigan je u borbi za opstanak pobedio Stouk i tako zadržao realne šanse da ostane u Premijer ligi i naredne godine.

Bolton overio „vulvse“Vulverhempton se poslednjih godina u završnici šampionata izvlačio, ali se čini da posle poraza od Boltona kod kuće nemaju više nikakve šanse da izbegnu preseljenje u Čempionšip. Potop je počeo sredinom drugog poluvremena, pri vođstvu domaćih od 1:0, da bi u poslednjih deset minuta bili definitivno zakucani s još dva gola Boltona. Nenad Milijaš nije igrao zbog povrede lista, koju vuče već duže vreme.