BRAVO OBORIO REKORD: Mesi i Nejmar doneli pobedu Barseloni

Katalonci ponovo na čelu Primere

Katalonski klub je do trijumfa stigao golovima Mesija u 35. i Nejmara u 36. minutu. Domaći tim je meč završio sa devet igrača, pošto su isključeni Morsilo u 60. i Akvino u 90. minutu

VALJEKAS - Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Rajo Valjekana 2:0 (2:0) u meču 7. kola španske Primere.Katalonski klub je do trijumfa stigao golovima Mesija u 35. i Nejmara u 36. minutu. Domaći tim je meč završio sa devet igrača, pošto su isključeni Morsilo u 60. i Akvino u 90. minutu.Mesi je tako postigao 249. gol u španskom prvenstvu i nedostaju mu još dva da izjednači rekord legendarnog fudbalera Atletik Bilbaoa Telma Zare. Nejmar je postigao sedmi gol u sedmoj utakmici. Golman Barselone Klaudio Bravo oborio je rekord Primere iz 1977. godine, pošto u prvih 561 minuta u sezoni nije primio gol. On je oborio rekord bivšeg golmana tog kluba Pedra Artole.