Junajted tek u finišu slomio otpor Belkburna

Novom pobedom, 24. ove sezone, aktuelni šampion je napravio krupan korak ka odbrani titule pošto se na čelu tabele "odlepio" pet bodova od glavnog konkurenta Mančester Sitija.

LONDON- Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su na gostujućem terenu ekipu Blekburna sa 2:0, u preostaloj utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Favorit je posle mnogo teškoća srušio otpor domaćina, koji se grčevito bori za opstanak. Do trijumfa je došao u završnici za samo pet minuta, a pogotke su postigli Valensija u 81. i Jang u 86. minutu.

Odigrano u nedelju: Totenhem - Svonsi 3:1, Njukasl - Liverpul 2:0.

Odigrano u subotu: Aston Vila - Čelsi 2:4, Everton - Vest Bromvič Albion 2:0, Fulam - Norič 2:1, Mančester Siti - Sanderlend 3:3, Kvins Park Rendžers - Arsenal 2:1, Vigan - Stouk 2:0, Vulverhempton - Bolton 2:3.

Tabela: Mančester Junajted 76 bodova, Mančester Siti 71, Arsenal 58, Totenhem 58, Čelsi 53, Njukasl 53, Everton 43, Liverpul 42, itd.