(VIDEO) KAKAV KIKS KASILJASA: Španija izgubila od Slovačke

Kvalifikacije za EURO 2016

Fudbaleri Španije neočekivano su poraženi od Slovačke u gostima sa 2:1 u grupi C kvalifikacija za EURO2016, a jedan od najvećih krivaca je golman Iker Kasiljas.

Slovačka je došla do velikog podviga, iako je osam minuta pre kraja prokockala prednost, ali je golom Štoga u 87. minutu uspela da sruši favorizovanog rivala.

Da se evropski prvak neće dobro provesti na ovom gostovanju nagovestio je Kučka u 17. minutu kada je ne toliko dobro izveo slobodan udarac koliko snažno, a mnogo mu je pomogao Iker Kasiljas očajnom intervencijom, pošto se bacio iza živog zida i dozvolio da mu lopta po sred gola prođe iza leđa.

Španci su napadali svim silama, ali su Slovaci odolevali i Košta nije uspeo da dođe do prvenca u dresu "furije". Mučili su se gosti sve dok Visente del Boske nije napravio odličan potez. U 71. minutu ubacio je Paka Alkasera, a napadač Valensije mu se nedugo zatim odužio odličnom reakcijom na dodavanje Đordija Albe i golom za izjednačenje, ali su gosti bod u džepu imali samo pet minuta. Sevnula je kontra Slovaka i tek treći njihov opasan napad, Hamšik je sa desne strane u glavom pogodio Štoha koji je umakao čuvaru na drugoj stativi i matirao Kasiljasa za pobedu od 2:1.

Crna Gora je neočekivano podbacila na gostovanju u Lihtenštajnu igrajući bez golova, pa je napravila korak nazad u borbi za visok plaman u G grupi.Autsajder je požrtvovanom igrom zaustavio Jovetića i saigrače i potpuno zasluženo osvojio prvi bod.

Makedonija je u Skoplju tek posle preokreta slavila protiv Luksemburga (3:2) pogotkom u sudijskoj nadoknadi, Slovenija je u Mariboru srušila Švajcarsku (1:0), dok je Engleska očekivano napunila mrežu San Marina (5:0), uz dva gola Vejna Runija.

Švedska i Rusija odigrali su miroljubivo u Stokholmu (1:1), dok je Ukrajina slavila u gostima protiv Belorusije (2:0).

Kvalifikacije za EURO2016:Grupa C:

Belorusija - Ukrajina 0:2 (0:0)(Martinovič 82 a.g, Sidorčuk 90+3)Makedonija - Luksemburg 3:2 (1:2)(Trajkovski 20, Jahović 66pen, Abdurahimi 90+2 - Bensi 39, Turpel 44)Slovačka - Španija 2:1 (1:0)(Kučka 17, Štoh 87 - Alkaser 82)Grupa E:Engleska - San Marino 5:0 (2:0)(Džagelka 25, Runi 43, Velbek 49, Tauzend 72, Dela Vale Ales 78 a.g.)Litvanija - Estonija 1:0 (0:0)(Mikoliunas 76)Slovenija - Švajcarska 1:0 (0:0)(Novaković 79pen)Grupa G:Lihtenštajn - Crna Gora 0:0Moldavija - Austrija 1:2 (1:1)(Dedov 27pen - Alaba 12pen, Janko 51)Švedska - Rusija 1:1 (0:1)(Toivonen 49 - Kokorin 10)