POBEDA AUGZBURGA: Perfektnih pola sata Nikole Đurđića

Srpski centarfor jedan od najzaslužnijih za trijumf

Srpski centarfor je u igru ušao sa klupe u 60. minutu i ubrzo zatim je naterao golmana domaće ekipe na izvanrednu odbranu, da bi nekoliko minuta kasnije učestvovao u kontranapadu posle kojeg je dosuđen penal za Augzburg

Fudbaleri Augzburga zabeležili su novu pobedu u Bundesligi savladavši Štutgart u gostima sa 1-0, a jedan od najzaslužnijih za trijumf, bio je srpski fudbaler Nikola Đurđić.Srpski centarfor je u igru ušao sa klupe u 60. minutu i ubrzo zatim je naterao golmana domaće ekipe na izvanrednu odbranu, da bi nekoliko minuta kasnije učestvovao u kontranapadu posle kojeg je dosuđen penal za Augzburg, kada je Verhaeg rešio pitanje pobednika.Đurđić je odigrao bez greške, jer je za pola sata dobio devet duela i uspešno je razigrao svoje igrače 15 puta, uz samo jedno neprecizno dodavanje.Augzburg se ovom pobedom popeo na šesto mesto Bundeslige, a narednog vikenda njihov rival biće Hamburger.Đurđić je ovog leta stigao u Auzburg posle izvanredne sezone i po provedene u Grojter Firtu. 28-godišnji centarfor je u svojoj karijeri nastupao još i za Radnički iz Pirota, Voždovac, norveški Haugesund i švedski Helsingborg.