Čelsi pobedio Benfiku, čeka ga Barsa

Bitka za polufinale LŠ

Čelsi je do pobede došao pogocima Frenka Lamparda iz penala u prvom poluvremenu da bi u neizvesnoj završnici samo minut pre kraja rezervista Raul Meireleš obezbedio pobedu. Gol za ekipu iz Lisabona postigao je Španac Havi Garsija u 85. minutu.

LONDON- Fudbaleri Čelsija pobedili su na svom terenu Benfiku sa 2:1 i posle trijumfa u Lisabonu od 1:0 obezbedili plasman u polufinale Lige šampiona. Engleski tim u polufinalu će se sastati sa aktuelnim prvacima Evrope Barselonom koja je u utorak savladala Milan sa 3:1.

Gosti su od 40. minuta igrali sa igračem manje pošto je kapiten Maksi Pereira zaradio dva žuta kartona. U prvom delu meča oba tima imala su izgledne prilike, a posle dodavanja kapitena Džona Terija Ešli Kol je utrčao u kazneni prostor gde ga je oborio Garsija pa je sudija Damir Skomina odsvirao penal. Siguran Izvođač bio je Frenk Lampard pa je Čelsi na poluvremenu imao prednost.

U nastavku je Benfika, iako sa igračem manje, pokušala da postigne gol. Napadač Oskar Kardoso imao je nekoliko prilika, ali nije uspeo da pogodi mrežu Petera Čeha. Dobre šanse da obezbedi trijumf imao je i Čelsi preko Fernanda Toresa i Huana Mate. Ipak, Benfika je stigla do izjednačenja u samom finišu kada je Garsija posle kornera neometan iz peterca glavom postigao pogodak.

Portugalci su posle gola pritisnuli da postignu i pobedonosni pogodak, ali posle jedne izgledne prilike igrač Portoa Meirelješ iz kontre je dao drugi gol sa Čelsi. On je izneo loptu iz svog kaznenog prostora i iskoristio manjak igrača

Benfike u odbrani da bi u trku prešao skoro ceo teren i sa ivice kaznenog prostora sjajno šutirao za pobedu Čelsija. Prvi mečevi polufinala Lige šampiona su na programu 17. i 18. aprila.