IZNUDIO PENAL U POBEDI AUZBURGA: Sjajna partija Nikole Đurđića

Asistencijom do prvog gola

Đurđić je asistirao za prvi gol svog tima, dok je za treći iznudio penal.

Srpski fudbaler Nikola Đurđić prikazao je sjajnu partiju u pobedi Augzburga nad Hamburgom u 13. kolu Bundeslige. Domaćini su pobedili sa 3-1, Đurđić je asistirao za prvi gol svog tima, a za treći iznudio penal.

Centarfor je utakmicu počeo sa klupe, priliku je dobio već u 12. minutu kada je zamenio povređenog Tima Matavža.

Gosti su poveli u poslednjim momentima prvog poluvremena kada je precizan bio kapiten HSV-a Rafael van der Vart.

Domaći tim je došao do izjednačenja , kada je Đurđić šutirao glavom, a lopta je stigla do Halila Altintopa koji je bio siguran. Augzburg je preokrenuo 7. minuta kasnije, strelac je bio Raul Bobadilja.

Konačan rezultat postavljen je 20. minuta pre kraja. Posle udarca Babe, Đuđić je utrčao u kazneni prostor ali ga je Ašton Gec u pokušaju da izbije loptu zakačio pa je dosuđen penal. Siguran izvođač sa 11. metara bio je kapiten Pol Verhaeg. Augzburg se ovom pobedom popeo na četvrto mesto Bundeslige, dva boda manje od trećepalsiranog Leverkuzena. U narednom kolu Đurđićev tim gostuje Kelnu.