(VIDEO) MAJSTOR: Pirlo u sudijskoj nadoknadi rešio torinski derbi

Pobeda Stare dame

RIM - Fudbaleri Juventusa savladali su večeras kao domaćini ekipu gradskog rivala Torina sa 2:1, a pobedonosni pogodak postigao je Andrea Pirlo u trećem minutu sudijske nadoknade.

Sve do same završnice podela bodova bila je "viđena", Juventus je strepeo čak i za remi, jer je defanzivac Lihtštajner morao van terena u 78. minutu zbog dva žuta kartona.

Poslednji napad "Stare dame", međutim, bio je plodonosan, kiks je pretvoren u trijumf sjajnim golom iskusnog majstora Pirla sa oko 20 metara, pa je Juventus sa utakmicom više odmakao drugoplasiranoj Romi šest bodova.

Prema prikazanoj igri Torino je zaslužio vredan bod, ali ga je nesrećno ispustio, a ceo meč u njegovom timu odigrao je srpski defanzivac Nikola Maksimović.

Juventus - Torino 2:1 (Vidal 15. penal, Pirlo 90+3 - Peres 22)