(VIDEO) SRBIN U GLAVNOJ ULOZI: Tadić asistencijom zaustavio Murinjov Čelsi

Sveci odoleli lideru

Čelsi je trenutno prvi sa 46 bodova, tri više od šampiona Mančester sitija, koji je odigrao 2:2 protiv Barnlija kod kuće

Fudbaleri Sautemptona odigrali su danas 1:1 kod kuće sa liderom Čelsijem u 19. kolu Premijer lige i tako ostali pri vrhu tabele i učinili prvenstvo još zanimljivijim.

Sautempton je poveo u 17. minutu golom Sadija Manea posle izvanredne asistencije Dušana Tadića. Izjednačenje ekipi Branislava Ivanovića i Nemanje Matića, koji su igrali svih 90 minuta, doneo je Eden Azar u nadoknadi vremena u prvom poluvremenu.

Čelsi je u drugom vremenu imao inicijativu, ali nije stvarao mnogo šansi. Domaći tim je meč završio sa 10 igrača, pošto je Morgan Šnajderlin u 88. minutu dobio drugi žuti karton. Sledeće kolo Premijer lige igra se u četvrtak, 1. januara.

Čelsi je trenutno prvi sa 46 bodova, tri više od šampiona Mančester sitija, koji je odigrao 2:2 protiv Barnlija kod kuće. Sautempton ima 33 boda i nalazi se na četvrtom mestu, koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Mane Gooal (1:0) Southampton vs Chelsea 28/12/14 by livegoals1