(VIDEO) MITROVIĆ VODI KA TITULI: Srbin golom u 87. minutu doneo sva tri boda Anderlehtu

13. gol u sezoni

Bio je to 13. pogodak srpskog reprezentativca, čime se izjednačio na vrhu tabele najboljih strelaca

Fudbaleri Anderlehta savladali su kao gosti Lokeren rezultatom 2:1 u utakmici 29. kola belgijske Jupiter lige i sa 58 bodova ostali u trci za šampionsku titulu. Strelac odlučujućeg pogotka bio je Aleksandar Mitrović u 87. minutu, kada je glavom posle dobrog centaršuta sa leve strane matirao domaćeg golmana.

Anderleht je poveo golom Tilemansa iz jedanaesterca, na isti način je izjednačio Marić, a Mitrović postigao konačan rezultat. Anderleht zaostaje jedan bod za vodećim Brižom.

Gol je u ovom kolu postigao i Sergej Milinković-Savić čiji je Genk slavio 3:2 protiv Zulte Varegema.

Dalibor Veselinović je doneo pobedu Mehelenu Aleksandra Jankovića protiv Standarda iz Liježa jedinim pogotkom na meču.