(VIDEO) PARTIZAN IŠČUPAO BOD: Branko Ilić u 90. minutu sprečio poraz od Čukaričkog

Zakuvalo se na vrhu

"Brđani" igrali odlično u uzbudljivom derbiju 20. kola Superlige protiv crno-belih, ali osvojili samo bod

Fudbaleri Čukaričkog i Partizana igrali su nerešeno 2:2 (1:1) u derbiju 20. kola srpske Superlige, pa razlika na vrhu tabele između "večitih rivala" sada iznosi dva boda u korist crno-belih.

Partizan ima 47 bodova, Crvena zvezda 45, a odmah iza njih je Čukarički sa 35 bodova, tri više od Vojvodine na četvrtom mestu...

Čukarički je u nedelju bio na domak trijumfa, prvog nad Partizanom od oktobra 2008. godine, kada je takođe na Banovom brdu bilo 1:0. Međutim, slovenački internacionalac Branko Ilić je u 90. minutu skočio "do neba" i centaršut iz kornera Nikole Drinčića glavom poslao u mrežu domaćina za konačnih 2:2.

Derbi je opravdao taj epitet, igralo se obostrano otvoreno, rivali su se nadigravali, stvarali šanse i, na kraju krajeva pogađali. Istovremeno, tim Vladana Milojevića je po ko zna koji put ove sezone dokazao da je zasluženo visoko plasiran, odmah iza "večitih rivala". I da je ostalo 2:1 u nedelju uveče pod svetlošću reflektora stadiona Čukaričkog ne bi bilo nezasluženo.

Domaćin je poveo već u osmom minutu preko Petra Bojića, ali radost Čukaričkog trajala je svega šest minuta, jer je onda izjednačio Stefan Babović, svojim prvim golom od povratka u Partizan. U prvoj polovini prvog poluvremena igralo se izuzetno dinamično, a tempo je malo opao u finišu tog dela. Ipak, po povratku igrača iz svlačionice ponovo je ritam pojačan. Čuka je ponovo povela, a gol je u 74. minutu postigao Nikola Stojiljković, koji je imao još nekoliko prilika. Ipak, da ceo plen ne ostane na Banovom brdu pobrinuo se Branko Ilić u 90. minutu.

"Sve je bilo na nivou, osim stanja terena, ali ne želim da se zloupotrebe moje reči. Borbena utakmica sa obe strane, prava takmičarska, ali i zanimljiva. Viđena su četiti gola i dobra predstava dve kvalitetne ekipe. U tvrdom meču stvorili smo dovoljno šansi, ali je golman Stevanović bio izvanredan", rekao je trener Partizana Marko Nikolić.

On je dodao da je njegov tim propustio dosta šansi da preokrene rezultat i zabeleži pobedu.

"Nismo zadovoljni nerešenim isjodom. Uspeli smo da postignemo gol u 90. minutu, posle čega je bila opsada ka golu Čukaričkog. Želeli smo pobedu, ali je remi najpravedniji. Čukarički je ozbiljan tim, pogotovo na svom terenu", naveo je Nikolić.

Zvezda je sada na samo dva boda od Partizana.

"Stalno se priča o pritiscima, koji su u sportu normalni. Ako se ne oseća, onda nisu za fudbal. Uvek se teži ka pobedi, pa i posle deset trijumfa u nizu", zaključio je Nikolić.

Trener Čukaričkog Vladan Milojević istakao je da žali za pobedom, koja je ispuštena u finišu golom Branka Ilića.

"Imali smo kod vođstva nekoliko šansi, nismo ih iskoristili, ali nemam šta da zamerim igračima. Imali su motiv i čestitam im na igri. Žalim za pobedom, jer smo je propustili u finišu. Pokazali smo da smo blizu Crvene zvezde i Partizana. Kada jedete otvara vam se apetit, otvorio nam se prostor da postignemo treći gol, ali ne mislim da smo kažnjeni", poručio je Milojević.

Jesenas je Partizan bio bolji od Čuke u Humskoj (4:2), a postoji velika verovatnoća da se isti rivali još jednom sretnu ove sezone, i to u finalu Kupa Srbije. Ukoliko do toga dođe, a Partizan je u prvom meču polufinala savladao Jagodinu 3:0, dok je Čukarički bio bolji od Voždovca 2:0, očekujemo još jedan fudbalski spektakl.

Posle 20. kola sledi dvonedeljna pauza u prvenstvu zbog obaveza reprezentacije. Superliga se nastavlja 4. aprila kada Partizan dočekuje Radnički 1923, Čukarički gostuje Donjem Sremu, Crvena zvezda ide u Novi Pazar...

SASTAVI

ČUKARIČKI: Stevanović, Srnić Dragoljub, Mandić (od 60. Mirosavljević), Stojiljković, Srnić Slavoljub (od 90+2. Janković), Regan (od 90+1. Janković), Stojković, Ostojić, Bojić, Brežančić, Rendulić.

PARTIZAN: Živković Živko, Bandalovski, Volkov, Ilić Branko, Balažic, Drinčić, Babović, Ninković (od 62. Brašanac), Grbić (od 66. Ilić Saša), Živković Andrija (od 78. Šaponjić), Kojić.

90. minut - 2:2, stralac Branko Ilić. Slovenac je glavom odlično odreagovao posle kornera Drinčića.

81. minut - šansa za Čukarički. Mirosavljević je izvukao kontru, ubacio na peterac za Slavoljuba Srnića, čiji je pokušaj izblokirao jedan defanzivac Partizana.

74. minut - 2:1 za Čukarički! Strelac Stojiljković - Brašanac je izgubio loptu, usledio je centaršut sa desne strane, Stoiljković je u skok duelu bio uspešniji od Balažica i glavom poslao loptu u mrežu Partizana.

71. minut - Prilike na obe strane, ali nisu ih iskoristili Kojić i Stojiljković.

66. minut - Velika šansa za Partizan. Rezervista Brašanac je pucao sa pet, šest metara, ali mu je golman Stevanović ušao u šut i odbranio.

61. minut - Stojiljković je pokušao da iznenadi Živkovića iz daljine, ali je golman Partizana bio oprezan.

53. minut - šansa za Čukarički. Stojković je ušao u Partizanov kazneni prostor i šutirao iskosa sa desne strane, gađao je suprotan ugao gola Živka Živkovića, ali je bio zamalo neprecizan.

46. minut - počelo je drugo poluvreme.

Završeno je prvo poluvreme. Čukarički i Partizan odigrali su sjajno prvo poluvreme. Obostrano otvoreno, na pobedu. Ritam igre je donekle opao u finišu prvog dela, ali to nije umanjilo utisak o dobrom fudbalu u derbiju 20. kola Superlige.

39. minut - Petar Grbić je posle "skraćenog kornera" samo zakačio loptu, ali nije prevario golmana Stevanovića.

32. minut - Napadač Partizana Nemanja Kojić probao je glavom iza leđa da pogodi cilj, ali je golman domaćih Stevanović zaustavio njegov pokušaj.

26. minut - prilika za Čukarički. Stojiljković se, posle centaršuta Mandića, bacio i sa šest metara šutirao glavom, ali je pogodio samo Balažica. Domaći igrači smatrali su da je Slovenca iz Partizana lopta udarila u ruku, pa su tražili penal, ali je sudija Milorad Mažić pokazao da se igra nastavi.

23. minut - šansa za Partizan. Ponovo je Grbić prošao po desnom krilu i dobro centrirao, na drugoj stativi loptu je prihvatio Andrija Živković, koji ju je odmah prosledio do Nikole Ninkovića, a on je tukao preko gola iako je imao "otvoren šut".

Navijači Partizana, koji čine veliku većinu od 3.000 gledalaca na Banovom brdu, bakljadom su proslavili izjednačenje, pa je utakmica prekinuta na kratko.

14. minut - 1:1, strelac Stefan Babović. Petar Grbić je protutnjao desnim krilom, kada je došao do gol-aut linija sjajno je centrirao, pronašao Babovića na 12, 13 metara od gola, povratnik u Partizan je imao vremena da se namesti i levom nogom pošalje loptu u mrežu Čukaričkog.

8. minut - 1:0 za Čukarički! Petar Bojić je opalio sa 18 metara, jako i precizno, pa golman Partizana Živko Živković nije imao šanse da odbrani udarac.