(VIDEO) ŠAMPION EVROPE JEDVA DO POBEDE: Morata presudio Ukrajincima

Kvalifikacije za EURO 2016

Devet utakmica u grupama C, E i G odigrano je u petak

U petak uveče odigrano je devet utakmica kvalifikacija za EURO 2016, koji će se održati u Francuskoj.

Na svim mečevima na kojima je bilo izrazitog favorita, iznenađenja nije bilo.

Aktuelni šampion Evrope Španija namučila se protiv Ukrajine u Sevilji. Ipak, "crvena furija" je pobedila golom Alvara Morate u 28. minutu i pobegla večerašnjem rivalu na tabeli Grupe C. Španija posle četiri meča ima 12 bodova, a Ukrajina je ostala na devet. Slovačka i dalje ima stoprocentan učinak (15 bodova) pošto je rutinski savladala Luksemburg -. 3:0. U istoj grupi Belorusija je kao gost pobedila Makedoniju 2:1, ali to su reprezentacije koje nemaju šanse da se umešaju u borbu za odlazak u Francusku.

I Englezi su nastavili seriju pobeda, sada imaju "pet od pet" u Grupi E. Na "Vembliju" je stradala Litvanija (4:0) pogocima Vejna Runija, Danija Velbeka, Rahima Sterlinga i Harija Kejna, koji je posle dva minuta u svom debitantskom nastupu za reprezentaciju dao gol. Slovenija i Švajcarska prate "gordi Albion". Obe ekipe su kao domaćini lako savladale San Marino (6:0) i Estoniju (3:0) i imaju po devet bodova.

Austrijanci su zadržali prvo mesto u Grupi G ubedljivom pobedom na gostovanju Lihtenštajnu - 5:0. Imaju 13 bodova, a Šveđani ih prate sa devet. Skandinavci su teškom mukom slomili otpor domaće Moldavije. Golman Ćebanu je u uvodu drugog poluvremena poklonio gol Zlatanu Ibrahimoviću, koji je u finišu utakmice iz penala postavio konačan rezultat - 0:2.

Rezultati

Grupa C

Slovačka - Luksemburg 3:0(Nemec 10, Vajs 21, Pekarik 40)

Španija - Ukrajina 1:0(Morata 28)

Makedonija - Belorusija 1:2(Trajkovski 9 - kalacev 44, Bordačev 82)

Grupa EEngleska - Litvanija 4:0(Runi 6, Velbek 45, Sterling 59, Kejn 73)

Slovenija - San Marino 6:0(Iličić 10, kampl 49, Struna 50, Novaković 52, Lazarević 73, B. Ilić 89)

Švajcarska - Estonija 3:0(Sar 17, Džaka 27, Seferović 80)

Grupa G Crna Gore - Rusija prekid 0:0

Moldavija - Švedska 0:2(Ibrahimović 46, 84 penal)

Lihtenštajn - Austrija 0:5(Harnik 14, Janko 16, Alaba 59, Junuzović 74, Arnautović 90+3)