(FOTO, VIDEO) USPEŠAN DEBI MILINKOVIĆA: Babović i Saša Ilić odveli Partizan na plus pet

Radnički iz Kragujevca namučio lidera

Crno-beli iskoristili poraz Crvene zvezde i teškom pobedom nad "fenjerašem" ponovo stekli veliku bodovnu prednost

Fudbaleri Partizana savladali su kragujevački Radnički u Humskoj 2:1 (0:0) u utakmici 21. superligaškog kola.

Na debiju novog trenera Zorana Milinkovića crno-beli su se namučili da slome otpor "fenjeraša", ali su uspeli, ostvarili treću prolećnu pobedu (u šestoj utakmici) i tako iskoristili poraz Crvene zvezde u Novom Pazaru da joj ponovo pobegnu na pet bodova razlike.

Milinković nije napravio mnogo promena u sastavu u odnosu na onaj koji je forsirao njegov prethodnik Marko Nikolić. U napadu je ukazao šansu mladom Ivanu Šaponjiću umesto Nemanji Kojiću, Stefana Babovića je "pomerio" u polušpic, dok na "požutelog" Andriju Živkovića nije mogao da računa.

Međutim, "parni valjak" je vozio sporo sat vremena. Tek onda je dodao gas i poveo u 64. minutu golom Stefana Babovića na asistenciju Saše Ilića. Šok za crno-bele je usledio samo sedam minuta kasnije, jer su gosti posle prvog kornera uspeli da izjednače preko Rosića.

Ali, najbolji igrač utakmice kapiten Saša Ilić je gotovo odmah posle izjednačenja postigao svoj treći ovosezonski gol i doneo tri boda Partizanu, koji sada ima 50 bodova. Radnički 1923 je ostao na dnu tabele sa 14 bodova.

"Radnički se organizovano branio, ali smo napravili dosta zicera, dali dva gola i zaslužili pobedili iako smo napravili kiks kod primljenog gola", kratko je izjavio Milinković u mikrofon televizije "Arene sport".

Na tribinama stadiona Partizana je bilo oko 3.000 gledalaca, a domaći navijači su po završetku prvog poluvremena, ali i na kraju meča skandirali: "Uprava napolje".

SASTAVI

PARTIZAN: Živković Živko, Bandalovski, Volkov, Balažic, Ilić Branko, Drinčić, Grbić (od 88. Marinković), Ilić Saša, Ninković (od 62. Brašanac), Babović, Šaponjić.

RADNIČKI 1923: Trifunović, Terzić, Miljuš Bojan, Rosić, Bonsu Godvin Osei, Vidović (od 88. Jović), Tiodorović (od 65. Vusljanin), Bubanja (od 79. Keljević), Miljuš Dejan, Milovanović, Kovačević Nikola.

kraj - 2:1 - Navijači skandiraju "Uprava napolje".

88. minut - Marinković umesto Grbića u Partizanu, a Jović umesto Vidovića kod gostiju.

87. minut - Fudbaleri Radničkog tražili od sudije da dosudi penal tvrdeći da je jedan igrač Partizana igrao rukom u svom šesnaestercu.

83. minut - Pokušaj glavom Kojića, ali dobra intervencija Trifunovića i 11. korner za Partizan.

79. minut - Druga izmena kod gostiju - Keljević umesto Bubanje.

73. minut - 2:1, strelac Saša Ilić. Kapiten Partizana je postigao svoj treći ovosezonski gol i radost gostiju "skratio" na nepuna dva minuta. Lopta se odbila od Kojića, a Ilić je sa 12-13 metara opalio snažno i precizno i to levom nogom!

71. minut - 1:1 - strelac Lazar Rosić. Posle prvog kornera za Radnički, nastala je velika gužva i konfuzija domaćih u kaznenom prostoru, lopta je na kraju došla do Rosića, kome nije bilo teško da zatrese mrežu.

66. minut - Izmena u Partizanu - Kojić umesto Šaponjića.

65. minut - Izmena u Radničkom - Vusljanin umesto Tiodorovića.

64. minut - 1:0 za Partizan, strelac Stefan Babović. Saša Ilić je fantastično probacio loptu kroz odbranu Radničkog, Babović se našao sam pred Trifunovićem, Partizanov vezista je pokušao da ga obiđe, golman Kragujevčana ga je pratio i na kraju, kada je već otišao dosta iskosa, Babović je tukao pod prečku. To je drugi Babovićev gol od povratka u Partizan, a strelac je bio i u prošlom kolu protiv Čukaričkog.

62. minut - Velika prilika za Partizan, ali propustio ju je Brašanac samo nekoliko trenutaka posle ulaska u igru. Babović ga je maestralno uposlio prebacivši celu gostujuću odbranu, Brašanac je izbegao ofsajd zamku, primio je loptu na grudi, a kada se našao pred golmanom Trifunovićem, šutirao pored gola.

62. minut - Prva izmena u Partizanu, umesto Ninkovića na teren je izašao Brašanac.

61. minut - Prva poluprilika u drugom poluvremenu. Volkov je centrirao, Šaponjić nije uspeo da zahvati loptu, ona je došla do Babovića, koji je šutirao neprecizno.

57. minut - Slika na terenu stadiona u Humskoj se u nastavku nije značajno promenila. Doduše, možda je pritisak Partizana malo jači u drugom nego u prvom poluvremenu, ali crno-beli i dalje ne uspevaju da slome otpor Kragujevčana.

Navijači Partizana, osim pesme podrške fudbalerima svog kluba, skandirali su i: "Uprava napolje".

KRAJ PRVOG POLUVREMENA: Sporo i dosadno prvo poluvreme. Gosti, naravno, orijentisani na odbranu svog gola i za sada uspešno idu ka cilju. Partizan ne uspeva da pronađe rešenje za protivničku odbranu. Stvorio je samo jednu šansu. O razvoju događaja sve govori podatak da je domaćin izveo osam kornera, a Radnički nijedan.

45. minut - Zanimljivo je da je sudija Milan Ilić iz Ćurpije odsvirao kraj prvog poluvremena pre isteka 45. minuta, pa su crno-beli protestovali.

42. minut - Grbić je dao povratnu za Ninkovića, koji je pucao visoko preko gola.

37. minut - Crno-beli su imali i sedmi korner, koji je izveo Babović, a Volkov glavom šutirao preko gola.

37. minut - Milovanović je oprobao udarac sa distance, ali je tukao malo pored Partizanovog gola.

35. minut - Partizan je izveo šest kornera, Radnički nijedan.

32. minut - Prva šansa na utakmici. Saša Ilić je majstorski proigrao mladog Ivana Šaponjića, kome je golman Trifunović ušao u šut, pa je ostalo 0:0.

20. minut - Navijači Partizana ne prestaju da glasnim pevanjem pružaju podršku crno-belima.

17. minut - Utakmica ima spor ritam, još nije stvorena nijedna šansa.

1. minut - Fudbaleri Radničkog su posle prvog sudijskog zvižduka seli na travu. To je protest zbog velikih dugovanja kluba prema njima. Dobili su aplauz od svih gledalaca. Ubrzo su ustali i igra je počela.

Kao i uoči svih utakmica 21. kola Superlige, i u Humskoj su akteri minutom ćutanja odali počast preminulom Bogoljubu Stepanoviću, predsedniku Sudijske komisije FSS.